TAKIM ELBİSE

Takım elbise modelleri dendiğinde ilk akla gelen markalar arasında yerini alan, kaliteli ve şık modelleri ile erkeklerin beğenisini kazanan Wessi markası birbirinden özel tasarımları ile sayfalarımızdaki yerini aldı. Genellikle spor tarzda takım elbiseler hazırlayan firma dar kesim ve vücuda oturan modelleri ile ön plana çıkmakta.

Bu sezon da stilinizi ve kimliğinizi belli eden bir giyim tarzı ile etrafınızdaki insanları mest edebilirsiniz. Bunun için bazı ince kriterleri bilmekte fayda var. Özellikle kombin yaparken kullanılacak modeller ve renkler çok önemlidir. Ayrıca modele uygun çeşitli aksesuarlar kullanmak çok yararlı olacaktır. Takım elbisemizi zenginleştirmek için sitemizde yaklaşık 40 çeşit aksesuar vardır.

Takım elbiseler büyük oranda iş hayatını simgeleseler de artık modayı takip eden ve şık görünmek isteyen erkekler içinde günlük yaşamda sıkça kullanılan bir ürün haline geldi. Yaşamın her alanında kullanılması, moda anlamında farklı modellere bürünmesini ve her ortama uyum sağlayacak farklı çizgilerde tasarımlara sahip olmasını sağlamıştır.

 

Takım Elbise Modelleri

Takım elbiseler toplantılarda, özel davetlerde ve günlük giyim için olmak üzere çok farklı kullanım alanlarına sahiptir. Tabi kullanım alanlarının farklı olması modellerde de farklılıkların ortaya çıkmasına neden olmuştur. 2018 - 2019 yıllarında en çok kullanılan erkek takım elbise modelleri ise şunlardır.

  1. Slim Fit Takım Elbise:

Slim Fit kesim takım elbiseler genellikle genç ve modern görünüme sahip olmak isteyen erkekler tarafından tercih edilmektedir. Slim Fit kesim vücuda tam oturmakta ve potluklardan uzak bir görünüm ile oldukça şık ve modern bir görünüme sahip olmanızı sağlamaktadır.

  1. İtalyan Kesim Takım Elbise:

İtalyan kesim takım elbiseler genellikle slim fit takımlar ile benzer özellikler göstermektedir. İtalyan kesim modeller genellikle zayıf erkekler tarafından tercih edilmektedir. Bu modeller genellikle 6 Drop'tur.

  1. Ekoseli Takım Elbiseler:

Ekose; takım elbisenin bedeni ile değil kumaşı ile alakalı bir kullanımı ifade etmektedir. Çeşitli kareli kumaşların kullanıldığı bu ürünler, yakın geçmişe kadar çok fazla kullanılmamaktaydı. Ancak modanın kendi içerisinde gösterdiği değişim ve gelişim ile birlikte birbirinden şık ve farklı renklerdeki ekolseli takım elbiseleri de erkekler tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı. Günlük kullanıma uygun olduğu gibi bazı şık modeller iş görüşmelerinde ya da özel günlerde de rahatlıkla kullanılmakta.

  1. Kruvaze Takım Elbiseler:

Kruvaze takım elbiseler son yıllarda tekrar trend haline gelen bir ürün. Kruvaze ceket, diğer tüm ceket türlerinden farklı bir yapıya sahip. Örneğin neredeyse tüm gömlek türlerinde tek sıra düğmeler varken, kruvaze ceketler genellikle iki sıralı olur. Bu sıralarda standart olarak 6 düğme yer alsa da 4 düğmeli ceketlerde mevcuttur. Kruvaze takım elbisenin bir diğer özelliği ise ceketin sol tarafının, sağ tarafının tamamen üstüne örtecek şekilde kapatmasıdır.

  1. Yelekli Takım Elbiseler:

Yelekli Takım Elbiseler genellik klasik gömlekler ile kullanılan ve ceketler ile aynı renkte olan ürünlerdir. Üst düzey toplantılarda kullanılabileceği gibi spor kombinler ile günlük yaşamında bir parçası haline gelebilirler.

Takım Elbise Fiyatları

Takım elbiseler hem tasarım hem de üretim aşamasında bir çok farklı aşamadan geçmektedir. Kullanılan kumaşın kalitesi, doğru bedenlerin tespit edilmesi için uzun süreli arge süreçleri, dikim sürecinde kullanılan makine ve ipliklerin kalitesi ve profesyonel işçilik gibi bir çok etken takım elbise fiyatlarını etkileyen faktörler.

Wessi günümüzde satışını yaptığı tüm ürünlerde gerek malzeme, gerekse 1. sınıf işçilik yardımıyla üst düzey kalitede ürünleri avantajlı fiyalarla birlikte ziyaretçilerine sunmaktadır.

Vücut Tipi, Boy ve Kiloya Göre Takım Elbise Bedenleri

Tüm vücut tipi için farklı takım elbise bedenleri bulunmaktadır. Sizlerde üzerinizde en şık duracak modelin bedenini merak ediyorsanız aşağıdaki maddeler arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz

Takım Elbisede Drop Nedir?

 

Drop kavramı; Takım elbisede yer alan Ceket göğüs ölçüsüyle pantolonun bel ölçüsü arasındaki farktır. Bu farkta ölçü birimi olarak inç kullanılmıştır. Örneğin göğüs ölçüsü 120 cm olan birinin beli 106 cm olan birinin, göğüs ve beli arasındaki fark 14 cm'dir. 14 cm yaklaşık 5.5" (5.5 inç) tekabül eder. Bu da o kişinin aşağı yukarı drop 6 olduğunu göstermektedir.

Takım Elbise ile Kombin Edilen Aksesuarları

 

  1. Kravat: Kravat takım elbiselerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri hatta en önemlisidir. Kravat kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi kravat genişliğinin, ceket yaka genişliği ile eşit ya da çok yakın olmasıdır. Aynı zamanda kravat desenli ise, desendeki renkler mutlaka gömlekte yer almalıdır.
  2. Ayakkabı: Takım elbiseleri tamamlayan aksesuarlar çok farklı şekillerde kullanılabilir. Bazı modellerin altına rugan ayakkabılar kullanılırken, deri ayakkabı kullanımı da oldukça yaygın bir uygulamadır.
  3. Mendil: Takım elbiselerin ceketlerinde kullanılan mendillerin genellikle gömlek ve ceketten en az biriyle aynı renge sahip olması gerekmektedir. Ancak istisnai durumlarda uyumlu renklerde mendil kullanımı da kullanılabilir.