Yeni Sezon Takım Elbise Modelleri

06 Mart 2020
Yeni Sezon Takım Elbise Modelleri

 Erkek giyim modasında başı çeken yeni sezon takım elbise modellerini inceleyerek sezonu yakından takip edebilir, özel gün ve gecelerde hazırlıksız yakalanmamak için şimdiden araştırmalarını yapabilirsin.

Bu yazımda ilk olarak takım elbisenin moda sahnesinde nasıl yer almaya başladığından bahsedeceğim. Sonrasında erkeklerin takım elbise satın alırken dikkat etmesi gereken önemli noktaları ve yeni sezon takım elbise modellerini inceleyeceğim.

Takım Elbise Nasıl Ortaya Çıktı?

Erkek stilinin şık ve resmi kıyafeti olarak tanımlanan takım elbise, günümüzde ceket-gömlek-pantolon üçlüsünden oluşuyor. Kimi modellerde yelek de dördüncü olarak takım içerisine ekleniyor. Peki, takım elbise hayatımıza nasıl girdi?

1665 yılında İngiltere'nin Londra şehrinde büyük bir yangın çıkmıştır. Yangın dolayısıyla görülen zararlar için ülke olarak tasarruf dönemi başlatılır. Bu dönemde Kral Charles II,  İngiliz aristokratlarının abartılı kıyafetlerinde daha sadeliğe gidilmesini emretti. Böylece takım elbisenin meydana gelme süreci başlamış oldu. Geçmişten günümüze kadar farklı tasarımlarla bugünkü son halini alan takım elbiseler, 19.yüzyılda ordu personeline zorunlu haline getirildi. Bu askerlerin ata binmesi gerektiği için takımların ceketleri yırtmaçlı tasarıma sahip oldu. Ayrıca ilk zamanlarda takım elbiselere cep dahil edilmezken, yine bu dönemde ata binen kişilerin özel eşyalarını taşıyabilmesi için cep tasarımları da eklendi. Yıllar içerisnde dönüşümler geçiren bu kıyafetin günümüzdeki trendlerce nasıl yorumlandığı ise ayrı bir konu. Sen de gerekli araştırmalarını yaparak yeni sezon takım elbise modelleri arasında sana en iyi olan tasarımı satın alarak dolabına doğru bir yatırım yapabilirsin.

Yeni Sezon Takım Elbise Kombinleri

İş hayatında takım elbise giyme zorunluluğu bulunan beyler ve önemli toplantılarda, resmi görevlerde ciddi bir izlenim uyandıracak kıyafet giymesi gereken erkekler yeni sezon takım elbise modellerinden kombinler oluşturabilirler. Özel gecelerde, davetlerde, nişan ve düğün gibi anlamlı organizasyonlarda da şıklık adına takım elbiselerden yardım alabilirsin. Ne kadar klasik bir parça olarak görünse de aslında bu kategori içerisinde her sezon trendlerin farklı yorumlarını görebilirsin. Renkte, kesimde, desen ve modelde kendini hissettiren ufak detaylar yeni sezonu önüne serecek cinsten.

Takım elbisede renk konusu, giyineceğin mevsime ve hava koşullarına göre değişiklik gösterir. Kışın daha koyu yazın ise açık renklerde takım elbiseler seçebilirsin. Bu noktada senenin trend renklerinden gri, bordo, kahverengi ve tonlarına şans vermeye ne dersin? Yazın özellikle beyaz, bej, buz mavisi, mint yeşili de oldukça sevilen ve sık kullanılan renk kombinlerindendir.

Yeni sezon takım elbise modelleri, farklı vücut yapılarına göre şekillenen kesimlere ayrılıyor. Eğer göbek bölgende ya da genel olarak fazla kilo problemin varsa tercihini regular kesimlerden yana kullanmanı tavsiye ederim. Zayıf ve fit bir bedenin varsa, hem takım elbisede hem de gömlek seçiminde slim fit tasarımlar tam sana göre olacaktır. İtalyan stil takım elbiseler de yine vücuda oturan yapıları sebebiyle fazla kilolarla başı dertte olmayan beyler için ideal bir seçimdir.

Desen konusu, erkeklerin pek cesaret edemedikleri bir alana giriyor. Ancak çizgili, kareli, ekoseli, şal desenli, kendinden çiçek vb. unsurlarla bezenmiş takım elbise modelleri bu sezon da mağazalardaki yerini alıyor. Eğer stilinle dikkatleri üzerine çekmek ve başarılı bir kombine imza atmak istersen desenli takım elbiseleri kullanabilirsin.

Yeni Sezon Takım Elbise Fiyatları

Mevsimlik farklılık gösteren takım elbise kumaşları, kalitesine göre de ayrı kategorilerde değerlendiriliyor. Yeni sezon takım elbise modelleri içerisinde karar verdiğin tasarımın markası, modeli, kesimi, dikiş ve kumaş kalitesi,  aksesuarlarında kullanılan malzemeleri fiyatı belirleyen ana unsurlardır. Bu sebeple bu sektörde çeşitli fiyatlandırmalar ile karşılaşabilirsin. Sana önerim, bütçen doğrultusunda kaliteden ödün vermemen olacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.