Yelekli Takım Elbiseyi Kombinlemede Püf Noktolar

30 Aralık 2020
Yelekli Takım Elbiseyi Kombinlemede Püf Noktolar

En geleneksel ve en klasik seçimlerden biri de takım elbise içerisin de aynı kumaştan yapılmış olan bir yeleğin giyilmesidir. Bu durum da da yelek, ceket ve de pantolon ile birlikte üçüncü bir parça olarak takımın ayrılmaz bir parçası haline gelmeyi başarmıştır.

 

Üç parçadan oluşan takım elbiseler, çok yönlü konfigürasyondur. Resmi ve ciddi ortamlarda mükemmel bir kombini meydana getirir. Fakat bunun yanın da gayri resmi etkinlikler de veya ortamlarda da yelekli takım elbise giymek uygundur.

 

Yelekli takım elbiseler resmi yapısı nedeniyle her zaman daha çağdaş görünüm yakalanır. Yelekli takım elbiseler, iki parçadan meydana gelen takım elbiselere göre daha şık yapıdadır.

 

Şayet farklı renklerde ya da farklı desenlerde yelek giymek isterseniz dikkat etmeniz gereken tek şey doğru eşleşmenin yapılıp yapılmadığıdır.

 

Yelekler ile pantolonlar arasında boşluk olunmamalı ve dikkat edilmelidir. Çünkü bel bölgesinde görünmesi çağdaş görünümün hantallaşmasına neden olacaktır.

 

Konstrast Yelekli Takım Elbise Kombini

 

Konstrast yelekli takım elbiseler de konstrast kombini oldukça yaygındır. Üç parçalı takımlar da konstrast yelekler başarılı ve şık takımları ortaya koymaktadır. Yapılan zıt renkler birliği doğru ise yelek kombinasyonu farklı bir stil ortaya koyacaktır. Fakat bazı durumlarda hata yapılması söz konusudur. Bu nedenle konstrast uyumu yakalarken abartmamak yerinde olur. Mevcut pantolon, cekete uygun farklı bir renk yelek giyilebilir.

 

Kahverengi Yelekli Takım 

 

Gri takımların sertliği ve titizliği profesyonel olarak görünümünde yumuşaklık için kahverengi tonlarında yelek ile kombinasyonu mümkündür.

 

Kahverengi yelekler sportif bir görünüm için sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Yelek, Pantolon Askısı ve Kemer Üçlüsü

 

Yeleklerin ideal arkadaşı olan aksesuar pantolon askısıdır. Yeleklerin asıl görevi ilk başlarda pantolon askılarını gizlemek olsa da bugün modern giyimde yelek üstüne aksesuar olarak gözüksün diye pantolon askıları görünecek şekilde takılmaktadır.

 

Çoğunlukla yelek giyileceği zaman normal pantolon kemeri tercih edilmektedir.

 

Yelekli takım elbise kombinlerin de klas bir görünüm için kemer takılmamalıdır. Fakat resmi ortam söz konusu ise kemer tercihi uyumlu olmalı ve muhakkak takılmalıdır.

 

Yelekte Kravat mı ? Yoksa Papyon mu ?

 

Yelekler her zaman düğmeli yakalı gömleklerle giyilmelidir. Ayrıca takım elbiselerin resmi kesiminin altını çizebilmek için çoğunlukla modacılar tarafından kravat takılmaları tavsiye edilmektedir. Dünyaca ünlü modacılar, üç takımlı elbiseler de papyonun yakışmadığını düşünerek papyon seçimlerinin nadir olması ile ilgili düşüncede hem fikirler. O yüzden yelekli takım elbiseler de kravat takılması oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır.

 

Çağdaş şık bir görünüme kavuşmak istiyorsanız. Wessi etiketli yelekli takım elbise kombinlerine göz atmalı ve denemelisiniz.

 

Wessi Son Söz

 

Wessi markası, her zaman giymeyi arzu ettiğiniz takım elbise de yelekli seçimlerin daha tarz olacağını söylüyor. Ceketin altında muhakkak yelek tercihleri yapılmalı. Ceketlerde olduğu gibi, modern şıklığın kurallarına yelekler ile katılım sağlayın.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.