Vücut Tipinize Göre Takım Elbise Seçimi

24 Haziran 2019
Vücut Tipinize Göre Takım Elbise Seçimi

Farklı amaçlar doğrultusunda kullanılacak takım elbise çeşitleri konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus vücut tipidir. Görüntü olarak mutlaka beden ve boya uyumlu şekilde, etkili ve düzgün bir görünüm ortaya çıkarmalıdır. Tabii burada kişi çok zayıf ya da çok kilolu olduğu zaman takım kıyafetin kendisine yakışmayacağını düşünebilir. Fakat bu durum kesinlikle yanlıştır.

 Takım Elbisenin Kalıbı Nasıl Olmalıdır?

 Önemli olan kişinin kendisine yakıştıracağı, kendi yaşam stilini ortaya çıkaracağı modelleri ön plana almasıdır. Yani takım elbise seçerken ne kilonun önemi vardır ne de boyun. Kişiliğinizi yansıtacak doğru seçimler gerçekleştirdiğiniz takdirde, elbette doğru beden ve boyu baz olarak; hangi kiloda ve boyda olursanız olun etkili bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

 

 Kısa Boylu Erkekler İçin Özel Takım Kıyafetler?

 

 Kısa boylu erkeklerin takım elbise konusunda dikkat etmesi gereken en önemli husus kol ve ceket boyudur. Mutlaka beden ve bacak boy orantısını yakalamış olan takımlar tercih edilmesi gerekir. Bu konuda takım elbisenin modeli ve stilinin önemi yoktur. Doğru boy ile orantı yakalandığı zaman kısa boylu erkekler etkili bir görüntü ortaya çıkarabilir.

 

 Ayrıca desen ve renge dikkat ederek biraz daha uzun görünme şansı yakalanabilir. Örneğin grinin farklı tonları ile kendinden çizgili model çeşitleri değerlendirilebilir. Tabii bazı kişilerde kareli modeller uzun gösterirken bazılarında çizgili modeller bu etkiyi yaratmaktadır. Tabii burada boy dengesi yakalanırken; mutlaka bol modellerden uzak durulmalıdır. Boy uzatma düşüncesi ile uğraşırken kilolu bir görünüm ile kötü etki yaratabilir.

 

 Kilolu Erkekler İçin Özel Takım Seçimi

 

 Kilolu erkekler adına mutlaka kareli ceketlerden uzak durulması önerilir. Özellikle vücudun orta kısmını daraltacak aksiyonların öne çıkarılması gerekmektedir. Örneğin bu konuda yelekli takım elbise modelleri ön plana çıkar. Böylece bel bölgesini saklayabilir ve daha zayıf ve fit bir görünüm yakalanabilir. Dikey ve ince çizgili takım kıyafetler ile gömlek ve tişört gibi etmenler bu daha uzun gösterecek zayıf görünüm yakalanmasına olanak tanır.

 

 Kendinden çizgili takım kıyafetler arasından özellikle belli belirsiz desenleri bulunan modeller en doğru tercihler arasında yer almaktadır. Boyun bölgesinin doğal bir görünüm altına girmemesine dikkat edilmelidir. Bu sebepten dolayı polo yaka giymekten uzak durulmalıdır. En önemlisi sportif giyim çeşitlerinden uzak durulmasıdır. Daha çok klasik ve çizgili tasarımların öne çıkarılması gerekir.

 

 Fit Görünüme Sahip Erkekler İçin Modeller

 

 Kendi vücuduna güvenen ve atletik bir yapıya sahip olan erkekler için belli başlı bazı takım elbiseler öne çıkmaktadır. Boy ve kilo olarak orantılı erkekler özel takım elbiselerle harika bir görünüm ortaya çıkar.

 - Spor takım elbise çeşitleri

 - İtalyan kesim takım elbiseler

 - Ekose takım elbise modelleri

 - Slim fit takım elbiseler

 Bunlardan herhangi birini seçerek oldukça şık ve karizmatik, olgun bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

 

 Renkli Modele Özen Gösterilmelidir

 

 Vücut tipine bağlı olarak takım elbise seçimi yaparken mutlaka renk ve modele dikkat edilmesi gerekir. Genelde kilolu erkekler dikey çizgili modelleri öne çıkarmalıdır. Zayıf erkekler ise mutlaka kol ve bacak boylarının dengeli olmasına dikkat etmelidir. Ters üçgen bir vücuda sahip geniş omuzlu erkekler için ise özellikle sportif, slim fit ve italyan kesim takım elbiseler muhteşem bir görünüm ortaya çıkarabilir.

 

 Elbette bütün bunların ötesinde mutlaka kişisel tercihler ön plana alınmak suretiyle, tarzınızı ve yaşam stilinizi yansıtabileceğiniz vücut tipinize uygun takım elbise tercih etmeye özen göstermelisiniz. Böylece katılmak istediğiniz yerde daha özgüvenli ve mutlu olabilir; eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.