Vücut Tipine Göre Stil Önerileri

29 Mayıs 2018
Vücut Tipine Göre Stil Önerileri

En mühim konulardan biri olan ve hayatımıza da etkisi büyük olan giyim-kuşam alanına büyük soru işaretleri oluşturan bu haftaki konumuz hangi vücut tipine hangi stil daha iyi uyum sağlar. Vücut tipimizin kıyafet seçimindeki yeri ve daha bir çok detay paylaşacağımız blogumuz sizlerle buluşuyor .

Öncelikle vücut tiplerinden bahsedecek olur isek en yaygın üç vücut tipini ele alabiliriz , erkek yaşam alanında '' zayıf, üçgen, geniş(iri).''

Zayıf vücut tipine sahip erkek bir yandan şanslıyken diğer yandan bazı sorunlarla karşılaşabilirler özellikle son zamanlarda gelişen erkek giyim alanında takım elbise, ceket, gömlek, pantolon ve t-shirtlerde beden sıkıntısı çekilebilir. Zayıf oldukları için her zaman fit bir fiziğe sahip oldukları gibi seçenek konusunda kendine uygun kıyafet seçerken dikkat etmeleri gereken bazı konular mevcuttur. Fazla dar kıyafetlerden uzak durmaları gerekmektedir keza kullanıldığında mevcut zayıflığından daha zayıf gösterebilir kullanacakları erkek giyim ürünleri. O yüzden biraz daha dökümlü ve düz kesim ürünler üzerlerinde daha şık duracaktır. Çizgili kumaş hariç tüm desenleri rahat bir şekilde kullanabilirler ve kat kat giyinme stilinide hayatlarına katabilirler. Fazla kıyafet üzerlerinde çokta şık durabilir.

Üçgen vücut tipine geldiğimizde ise geniş omuz ve aşağıya doğru daralan bel ve kalça kıvrımına sahip vücutlardan bahsetmiş oluyoruz. Son dönemlerin irileşip vücut yapan beylerin dar giyinme sevdasından kurtulmalarını şiddetle tavsiye ederken aslında seçimlerinin doğru şekilde olduğunda taşıyamayacakları erkek ürün tipi yoktur. Özellikle geniş omuzların sağladığı fit duruş her türlü erkek giyim ürününü kullanabileceklerinin belirtisidir. Kaçınılması gereken darlık konusunun yanı sıra sahip olduğu yapıdan daha geniş gösterecek desenli ürünlere de dikkat etmeleri gerekmektedir.

Geniş bir yapıya sahip erkeklerin ise vücut proporsiyonuna dikkat ederek seçim yapmaları gerekmektedir. Çok dar kıyafetlerden kaçınmaları gerektiği gibi fazla desenli ürünleri de az kullanmalıdırlar. Daha salaş parçalar kullanarak daha doğru bir görünüme ulaşabilirler. Kombinlerinin üzerlerine alabilecekleri omuzdan atılan veya giyilen hırka, ceket gibi ürünler görsel algıda daha dar görünmelerine yardımcı olurken seçecekleri renklerde bu konuda önemlidir.

En doğru şıklık size uygun erkek kıyafetlerinizi doğru vücut tipi ile buluşturmaktan geçerken, özgüveninizi de besleyecektir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.