Tarzınıza Uygun En Şık Damatlık Modelleri | Wessi

15 Şubat 2019
Tarzınıza Uygun En Şık Damatlık Modelleri | Wessi

En Şık Damatlık Modelleri

 

            Türk gelenek ve göreneklerine göre, gelin ve damat düğün gününde özenle hazırlık yaparlar. Neredeyse 1 sene öncesinden hazırlıklar ve alışverişler yapılmaya başlar. Oturulacak evin seçilmesi, eşya dizaynı, ev eşyalarının yerleştirilmesi vb. sırasıyla hazırlıklar devam eder. Düğün öncesi kuşkusuz en heyecanlı seçim, gelinlik ve damatlık seçimidir. Hem şık hem güncel giyinme tercihleri bu özel gün için tasarlanır. Modeller incelenir, araştırmalar yapılır, trendler takip edilir ve sonuç olarak karar verilir. Gelinlik seçimi ve aksesuarlar kararlaştırıldıktan sonra sıra damada gelir.

 

 Gelinlik ile Damatlığın Zarif Uyumu

 

            Damatlık seçimi, gelinlik modeline göre seçilmesi daha sağlıklıdır. En ufak detayın yakalanarak, damatlıkta uygulanması, çiftin uyumuna uyum katacaktır. Geçmişten günümüze, damatlık modelleri çok fazla değişiklik göstermeden çeşitlilik göstermiştir. Genellikle ceket, pantolon, papyon/kravat/fular, iç yelek ve ayakkabı kombininden oluşturulmuştur. Seçilen ceket, pantolon renkleri, siyah, beyaz ve lacivert şeklindedir. Yelekli seçilen damatlık modellerinde, bel kuşağı tercih edilmemektedir. Papyon ya da fular seçeneğinden bir tanesi tercih edilebilir. Takım elbise ile aynı renk çorap seçilmeli, açık renk tercih edilmemelidir.

 

 Etkinlik Tarzına/Mevsime Göre Damatlık Seçimi

 

            Farklı tarzlarda yapılan düğünler için farklı modeller seçilmesi gerekir. Kır düğünleri gibi bahar ve yaz aylarında yapılacak olan organizasyonlarda insan daha fazla terleyeceği için, daha sade ve ince, nefes alan kumaşlar tercih edilmesi gerekir. Kapalı alanda yapılacak düğünler için de aynı koşullar geçerlidir. Eğer düğün kış aylarında yapılacak ise, dış ortamı da göz önünde bulundurarak uygun kaban seçimi yapılmalı, tercihe göre uyumlu bir satın alma yapılmalıdır.

 Damatlık İçin Son Dokunuşlar

            Şık bir damatlığı tamamlayan unsurlardan en önemlisi ayakkabı seçimidir. Damatlığın model ve tarzına uygun, rahat giyimli bir ayakkabı tercih edilmelidir. Yoğun hazırlık süreci ve düğün yorgunluğu hesaba katıldığında, rahatlık ilk tercih olacaktır. En son olarak aksesuar seçimini tamamlayıcı durumdadır. Gelin çiçeği ile benzer ya da aynı damat yaka çiçeği seçilmelidir. Tam çift uyumu böylece sağlanmış olacaktır.

 

 Damatlık Seçiminde Wessi

 

            En şık olmanız gereken özel gününüzde, aksesuardan, ayakkabıya, tüm ihtiyaçlarınızın karşılık bulacağı bir adrese ihtiyaç duyuyorsanız doğru yerdesiniz. Uygun kombini yakalamak, davetlilerinizin karşısına farklı bir "siz" ile çıkmak istiyorsanız, modellerimizi inceleyerek fikir alabilirsiniz. Göz alıcı uyumu yakalamak ve size uygun Wessi damatlık modelini seçmek için zaman kaybetmeden "damatlık" kategorimize göz atmalısınız.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.