Tarz Sahibi Olmanın Yolları: Kendini Tanımanın Zamanı Geldi!

06 Ocak 2020
Tarz Sahibi Olmanın Yolları: Kendini Tanımanın Zamanı Geldi!

Stil sahibi olmak, özgün bir tarz oluşturmak için öncelikle kendinizi tanımanız gerekiyor. Bedenini ve giyindiğinde kendini iyi hissettiren parçaları bilen beyler, şıklık yarışında kesinlikle ön plana çıkıyor.

Peki, kendimizi tanıyarak giyinmenin önemi nereden geliyor? İster çok şık bir takım elbise giyinin isterseniz de basic bir penye t-shirt ve jean pantolon... Eğer giyindikleriniz sizin çevrenize yansıttığınız kişiliğiniz ile uyuşmuyorsa, ne yapsanız boş. Nasıl bir karakteriniz olduğu, mizacınız, rahatlık ve şıklık anlayışınız, yaşınız, çalışma durumunuz hatta mesleğiniz; kendiniz için oluşturacağınız tarzın etkileneceği odak noktalarını oluşturur. Bunlardan birini bile göz ardı edip stilinizde yok sayarsanız, yapacağınız her kombin havada kalır.

tarz sahibi olmanın yolları

Sizi mükemmel bir stile götürecek, kendinizi bilerek, tanıyarak, ne istediğinize karar vererek oluşturacağınız bir gardırop oluşturmak göründüğü kadar zor değil... Erkek stilinin olmazsa olmaz parçalarını kendi stilinize nasıl uyarlayacağınızı, erkek kombin önerilerini, 2020 erkek moda trendlerini gelin birlikte inceleyelim...

tarz sahibi olmanın yolları

DOĞRU GİYİNMENİN ALTIN KURALLARI

Çoğu insan için erkek giyimi bir gömlek ve pantolondan ibaret olsa da elbette arka planda şıklık kodları çok daha fazla detay içeriyor.

Yaşam şeklinize bağlı olarak tercih edeceğiniz giyim stilini, ilk olarak yaşınız ve beden ölçülerinizle bağdaştırmalısınız. Genç sayılabilecek yaştaki bireyin; ağır takım elbiseleri, kendisini yaşlı gösterek desen ve renkleri tercih etmesi cool bir görünümün çok uzağında kalır. Ya da orta yaşlarda bir erkeğin stilinde olduramacağı şekilde genç işi renk ve detayları barındırması stil sahibi erkek kombini etkisi yaratmayacaktır. Bunun için yaşınızı ve hayatınızın bu dönemine eşlik edebilecek renk ve desenleri bilerek özgün bir tarz oluşturmanın ilk adımını tamamlayabilirsiniz.

beden

BEDENİNİ DİKKATE AL

İmza bir stile sahip olabilmek için dikkate almanız gereken ikinci nokta ise elbette vücut ölçüleriniz... Boyunuz, kilonuz, varsa göbeğiniz giyeceğiniz tüm kıyafetler için belirleyici bir rol oynar. Örneğin boyunuz uzun değilse, tek renk kombinler yapmak ve kısa pantolon paçalarından uzak durmak sizin için doğru bir stil kuralı olur. Ya da göbeğiniz varsa, fazla kilo problemi yaşıyorsanız büyük desenli takım ve gömlekler yerine koyu renk ve düz kumaşlar kullanarak, dikkati zaten sizi rahatsız eden kilonuzdan uzaklaştırmış olursunuz. Ayrıca ten renginizi analiz ederek, sizi en iyi gösterecek renkleri ve tonlarını bilirseniz; giydiğiniz parçalar sizi soluk, yorgun ve yaşlı göstermek yerine stilinize çok daha dinç bir hava katar.

YERİME GÖRE GİYİNMENİN ÖNEMİ

Kendinizi tanıyarak oluşturacağınız özgün tarzın diğer önem kurallarından biri de yerine göre giyinmek. Özel bir program ya da davet planınız varsa tabii ki özenli giyinmeniz gerekecek. Stil kodlarınıza ve proporsiyonunuza göre dolabınızda yer alan takım elbiseniz tam da bunun için! Salaş, spor ve basic parçalar ile gece kombinleri yapamayacağınız gibi; günlük hayatta da davet ve düğünler için satın aldığınız takım elbise modellerini giymekten kaçınmalısınız.

Ya da son zamanların popüler trendlerinden biri olan farklı tarzdaki kıyafetleri bir arada kullanmayı; dengeyi bozmayacak, aradaki farklılıkları kapatabilecek nitelikte parçalar ile denemelisiniz. Örneğin eşofman altı üzerine blazer ceket giymek yerine, kaliteli bir jean pantolon ile blazer ceketi aynı kombinde kullanmak daha cool görünecektir. Geçtiğimiz sene kırmızı halıda da örneklerine rastladığımız takım elbise altına spor ayakkabı giyme fikrinden ise uzak durmanızda fayda var...

Tarz sahibi olmak için kendinizi tanıyarak oluşturacağınız gardırobunuzda yer vereceğiniz parçaların her birinin, kaliteli kumaşlara sahip olmasına önem verin. Özgün tasarımlı, kaliteli, şıklığı ve rahatlığı bir arada sunan markalardan yapacağınız seçimler; size uzun yıllar keyifle kullanabileceğiniz parçalardan oluşan bir gardırop sunar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.