Takım Elbise Nasıl Giyilir | Wessi

02 Eylül 2019
Takım Elbise Nasıl Giyilir | Wessi

Takım elbise bir erkek için en önemli kıyafetlerden biridir. En özel anlarda erkekler genellikle bu takımları tercih etmektedirler. Düğün, mezuniyet, nişan gibi sezonların açılmasıyla beraber erkekler takım elbise arayışına girmiştir. Takım elbisenin alınmasında dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Öncelikle bir erkek giydiği ürünler içerisinde kendisini rahat hissetmelidir. Bunun için takım elbisenin kumaşı çok önemlidir. Polyester denilen yapay kumaşlardan kaçınılmalıdır. Bu kumaşlar çok fazla terletir ve yakar.

 

 Takım elbisenin pamuktan yapılmış olması gerekir. Pamuk kumaşlar daha esnek ve havayı geçirgen olur. Bu sayede giyen kişiyi terletmez ve üzerine yapışmaz. Kumaş pantolonlar zaten sıkıcı ve daraltıcı olduğu için eğer yanlış kumaş l yapılırsa kişi dahada daralır ve en özel anlarında kendini mutsuz hisseder.

 

 Takım Elbise Nasıl Kombinlenmelidir?

 

 Erkeklerin kombin yapma becerisi kadınlarda ki kadar başarılı değildir. Bu yüzden erkekler en çok takım elbise nasıl giyilir bu konuda endişe yaşamaktadır. Takım elbise aldıklarında nasıl kombinlemeleri gerektiğini pek kestiremezler. Takım elbise giymeden önce izlenecek bazı adımlar vardır. Bunlardan ilki takım elbisenin kumaşının doğru seçilmiş olması gerektiğidir. Bu yüzden almadan önce mutlaka etiketine bakıp ürünün hangi kumaştan yapıldığına bakılması gerekir. Daha sonra ise takım elbise denenerek alınmalıdır. Büyük ve fazla gelen kısımlar terziye götürülüp işleme sokulmalıdır. Genellikle pantolon boyu hiçbir zaman tam oturmaz. Özellikle pantolon boyunun işleme girmesi gerekmektedir.

 

Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır

 Bir diğer önemli nokta ise renk seçimi konusundadır. Kişi sadece modaya uygun olsun diye değil kendisini hangi rengin içinde mutlu hissediyorsa o renkte giymelidir. Renk konusunda kararsız kalıyorsanız eğer siyah renk tercih edebilirsiniz. Siyah hem asil gösterecek hem de her ortama uyacaktır. Takım elbiseyi giydikten sonra ise geriye kravat seçimi kalmaktadır. Bunun için eğer partneriniz var ise onun kıyafetine uygun kravat seçebilirsiniz. Ya da yakın renkler seçilebilir. Girdiğiniz ortamın rengine görede seçmek sizi ortama daha kolay ısıtır ve adapte eder. Daha şık olmak için kol düğmesi tercih edilebilir. Ayakkabı konusundaysa en fazla uyum sağlayacak renk siyah bir kundura seçilebilir.  Takım elbise nasıl giyilir sorusunun cevabını bu paragraflarda buldunuz şimdi Satın alın!

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.