Menü
Kapat
Sepetim
Canlı Destek
Takım Elbise İtalyan Kesim Modelleri
30.03.2020

Takım Elbise İtalyan Kesim Modelleri

Erkek şıklığının eşsiz parçası takım elbise İtalyan kesim modellerde çok daha farklı bir stil sunuyor. Bugün, İtalyan takım elbisenin tam olarak neyi ifade ettiğine ve kombin önerilerine göz atalım.

İtalyan Kesim Takım Elbise Nedir?

Cool ve çekici bir takım elbise şıklığı için İtalyan kesim takım elbiseler garanti yol olarak görülür. Peki, nedir bu İtalyan kesim takım elbiseler? Hangi özellikleri ile bu kadar popüler olmuştur?

İtalyan kesim takım elbiselerde genel olarak pantolon, gömlek ve ceketler slim fit yani dar kesim olur. Bedeni saran formdaki takım elbise modelinde, ceketin boyu standart takımlardakinden biraz daha kısa olur. Üçgen vücut tipleri için birebir olan İtalyan kesim takım elbiselerin zayıf kişiler için daha uygun olduğunu söyleyebilirim. Eğer kilo ya da göbek bölgende sıkıntı varsa, İtalyan kesim takım elbiseler sana göre pek değildir. Bu kalıp tarzını öne çıkaran bir diğer detaysa, ceket omuzlarının vatkalı olmasıdır. Slim fit kesim bu ceketlerde genel olarak önden iki düğme koyulur. Arkada ceketin yırtmacı ise bulunmaz. İtalyan kalıp takımların pantolonları ise yine slim fit dar kesimdir ve boyları ayakkabı üzerinde kalacak şekilde kısaltılmıştır.

Takım Elbise İtalyan Kesim Kombinleri

İş hayatında mecburen ya da özel davetlerde özenerek takım elbise giyinen erkekler, modern ve şık stili İtalyan kesimde buluyor. Takım elbise İtalyan kesim modellerinden kendine en çok yakışan iki ya da üç takım dolabına eklediğinde; yıllarca sana şıklık vadeden bir yatırım yapmış olursun. Karizmatik bir stile imza atan bu takımlar, erkeği bakımlı ve modern gösterir. Dar kesim olsa da kumaş kalitesinden kaçınmadığın sürece konfor ön plandadır.

İtalyan kesim takım elbiselerde birtakım hususlara dikkat edilmezse basit ve rüküş görünmek kaçınılmaz olur. Bunun için ilk olarak takım kumaşının yüksek kalitede olmasına özen göster. Ceketin omuzları ve kolları tam bedenine göre olmalıdır. Pantolon paça boyu ne çok uzun ne çok kısa kalmalıdır. İtalyan stile uygun olarak gömlek, ayakkabı, kemer ve kravat aksesuarları ile kombin tamamlanmalıdır.

Takım elbise İtalyan kesim modellerde her renk ve desen, kolaylıkla bulunabilir. İddialı bir tarz yapmak istersen simsiyah parlak kumaştan yapılmış bir İtalyan stil satın alabilirsin. Ciddiyeti biraz daha kırmak istediğinde lacivert takımdan yana şansını deneyebilir, mavi gömlek bordo kravatla kombinini tamamlayabilirsin. Daha gündelik, sokak stiline uygun bir gri İtalyan takım elbise kombini ise her zaman ve yerde işlevselliği ile ön plana çıkar. Gri takımlar pek çok tonuyla mağazalarda satışa sunulur. Koyu ya da açık tonlarını da seçsen onarlca renk ile kombin edilebilir bir renktir. Ancak gri takıma en çok pudra gömlek veya aksesuarların yakışacağını unutmamalısın. Sıra dışı renklerde takım elbise kombini içinse kahverengi, bordo ve haki yeşilini tavsiye edebilirim. Kendiliğinden çizgili ya da ekoseli takım elbise İtalyan kesim modellerini de özgüvenli bir stil oluşturacak şekilde kombinleyebilirsin.

İtalyan Kesim Takım Elbise Fiyatları

Pek çok markanın yeni sezon koleksiyonlarında farklı renk, kumaş ve kalitede yer verdiği İtalyan stil takım elbiselerde fiyat aralıkları değişiklik gösteriyor. Bu değişiklikler takımda kullanılan kumaşın ve aksesuarların kalitesine göre belirleniyor. Sen de bütçeni göz önünde bulundurarak bedenine, zevkine en iyi olan İtalyan kesim bir takım elbiseye sahip olabilirsin.

Bu yazımda takım elbise İtalyan kesim modellerini, bu tarzın aslında ne demek olduğunu, İtayan stil takım elbise ile nasıl kombinler yapılabileceğini ve bahsedilen takım elbiselerin fiyatlarını anlattım.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.