Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

24 Ağustos 2020
Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Erkek giyimin en önde geleni hiç kuşkusuz takım elbiselerdir. Şıklığı ve asaleti simgelediği gibi ciddiyet ve kendinden emin bir duruş da sağlar. Giydiğimiz kıyafetler kişiliğimizi yansıtır. Tabi bazen iş hayatı da bizi klasiğe iter. Takım elbise dendiğinde akla direk klasik bir görünüm gelsede günümüzde oldukça spor match edilmiş kombinleri de mevcuttur. Takım elbise modelleri düşünülenin aksine çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Birbirinden farkı bir sürü kalıp ve modeli mevcuttur. Bu sayede kendinize uygun bir takım seçmeniz oldukça kolay olacaktır. Takım elbise seçiminde koyu renkler açık renklere oranla çok daha fazla tercih edilir. Bunun nedeni ise koyu renkler ile daha fit ve uzun bir görünüme sahip olmaktır..

 

Takım Elbise Nerede Giyilir?

 

Takım elbisenin fiyatı kumaş kalitesi, kesimi ve tabi markası ile fiyat çeşitliliğine sahiptir. Hemen her bütçeye uygun bir takım bulmak mümkündür.

 

· Eğer iş hayatınız da giymeniz gerekiyor ise kesinlikle koyu renklere yönelmelisiniz. Siyah ve lacivert gibi renkler bu gibi durumlarda hayat kurtarıcı olacaktır. Abartı ve gösterişten uzak kendinizden emin bir duruş sergilemek istiyorsanız koyu renkler sizin için mükemmel..

 

· Günlük kombin yapmak istiyorsanız renklerin gücünü kullanmanızı tavsiye ederim. Açık mavi tonları size huzur verecektir. Stresli bir gün geçirecek ve çokça beyin fırtınası yapacaksanız kesinlikle bu renk doğru seçim olacaktır.

 

Hazır Takım Elbise Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli

 

Öncelikle bedeninizi doğru tespit etmelisiniz. Bol yada fazla dar bir takım seçmek gibi bir hatada bulunursanız bu şıklık olayını tam tersine çevirir. Kol boyu, omuz genişliği, paça boyu kesinlikle size uygun olmak zorundadır. Bedeninizi doğru analiz etmek için bir profesyonel den destek alabilirsiniz. Vücudunuzla doğru orantılı bir takım giydiğiniz zaman farkı net bir biçimde anlayacaksınız. Tabi sadece görsel açıdan beğendiğiniz bir takım ve ölçünüzün uyumlu olması kesinlikle yeterli değil. Doğru kumaş seçimi bu konuda ciddi önem taşıyor. Dört mevsim giyebileceğiniz takımlara yönelmekte fayda var. Kesinlikle sentetik kumaştan olabildiğince kaçınmalısınız. Bu hem sizi terletip konforsuz bir gün geçirmenize neden olur, hemde o parlak takım görüntüsü sizi şıklık savaşında üç adım birden geriye atar. Bu görünüm emin olun hoş durmayacaktır. Parlak kumaşlardan kesinlikle kaçının.

 

Doğru Takım Elbise Seçimi

 

Her insanın fiziki yapısı farklıdır. Bu durumu kabullenip kendinizi en iyi şekilde gösterecek kesimlere yönelmelisiniz. Eğer fazla kilolarınız varsa fit ve dar kesim takımlardan uzak durmalısınız. Paça boyunuz asla yığılma yapmamalı. Paçalarını boyunuza uygun olarak tadilata sokmanız gerekir.

 

 Aksesuarların takım elbiseyi top noktaya ulaştıran detaylar olduğunu unutmamalı ve sahip olduğunuz aksesuarlara uygun takımlar seçmelisiniz. Örneğin kahve rengi kemeriniz varsa ona uyumlu renkte bir takım seçmek işinizi kolaylaştıracaktır.

 

 Klasik kesim bir takım elbise alıyorsanız bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Kesinlikle çok düğmeli ceketlerden kaçınmalısınız. Klasik kesim ceketlerde iki ila dört düğme olur. Düğme renklerinin de cekete uyumlu olup olmadığına dikkat edin. Parıltılı düğmelerden kaçının. Abartıdan kaçan sade bir takım sizi çok daha klasik ve şık bir görünüme kavuşturur. Ceketinizin düğmelerini iliklediğinizde asla kol kısmında gerginlik veya potluk oluşturmamalı.

 

 Ceketin iç yan tarafında detaylarının yazdığı etiketi olur. Bu etikete kesinlikle bir göz atın. Polyester oranı yüksek olan takımlardan kaçının. Bu ürünler hem zor ütü tutar hemde çok terletir. Ceket boyuna da kesinlikle dikkat edin. Ceketin boyu ile kolunuz orantılı olmalıdır. Ne uzun nede kısa durmamalı.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.