Spor Takım Elbise Erkek Stilinde Nasıl Kombin Edilir?

02 Nisan 2020
Spor Takım Elbise Erkek Stilinde Nasıl Kombin Edilir?

Hep klasik olacak değil ya, takım elbisenin de spor stilinde üretilen tasarımları mevcut. Nasıl olacak diyen beyler için spor takım elbise erkek stilinde nasıl kombin edilir sorusunu cevaplandıralım.

Erkeklerin özel günlerde, resmi ve ciddi giyinmesi gerektiği zamanlarda ilk ve tek tercihi takım elbiseler oluyor. Genelde klasik görünümde olan takım elbiseler, kumaştan yapılır. Takımlar ceket ve pantolondan, bazen de tercihe göre yelekten oluşur. İçerisine gömlekle giyilen bu tasarımlar, spor takım elbise söz konusu olduğunda farklılıklar gösterebiliyor. Bugün, spor takım elbise erkek stilinde nasıl kombin edilir, aradaki dengeyi nasıl ayarlamak gerekir gibi soruların cevaplarını inceleyelim.

Spor Takım Elbise Modelleri

Erkek modasında giderek artan modern ve cool görünüm, beraberinde takım elbise gibi en klasik parçanın bile spor tarzda yeniden yorumlanmasına sebep oldu. Demode takımların, eski trendlerin çok uzağında kalan spor takım elbise, erkek stiline yepyeni bir hava kattı.

Günlük hayatta, iş toplantılarında, özel gün ve gecelerde spor takım elbise modellerinden giyinerek hayata karışabilen erkekler; bu stilin büyük kolaylık sağladığını söylüyor. Hem şık hem de rahat bir kombin yapabilmenin mutluluğu, kombini taşıyan kişiye ayrı bir özgüven de sağlıyor. Dikişi, kumaşı kaliteli bir spor takım elbise satın alarak zamansız bir parçayı dolabına eklemiş olursun. Peki, spor takım elbise erkek stilinde ne şekilde yer alır? Kendi spor takım elbiseni nasıl oluşturabilirsin?

Kombin Önerileri

Spor takım elbise erkek stilinde onlarca farklı kombinde kullanılabilir. Pek çok ortamda da bu kombinleri kullanarak şık ve cool bir hava yaratabilirsin. Sportif ve ciddiyetin bir arada bulunduğu bu kombinde nelere dikkat etmelisin, birlikte inceleyelim...

Spor takım elbiseler erkek stilinde slim fit ya da süper slim fit adı altında satılır. Kısaca dar kalıp, bedene oturan kesim olarak açıklayabileceğim bu takım elbiselerde, önemli olan nokta kaliteli kumaş ve dikişin bulunuyor olmasıdır. Sonrasında da spor takım elbise giyecek kişinin beden ölçülerine uygunluğu önemlidir. Mesela pantolonun paça boyu ne çok uzun ne de kısa olmalı. Ceketin omuzları ve kolu tam oturmalı, düğmeleri iliklendiğinde birkaç cm boşluk kalmalıdır. Kumaş seçimini ise yaz veya kış olarak iki ayrı kategoride değerlendirebilirsin. Kumaş, canvas, keten, koton, yün gibi kumaşlardan spor takım elbiseni giyineceğin döneme göre seçimini yapabilirsin.

Spor takım elbiselerde renk seçimini de yine hava durumuna, gideceğin yerin özelliğine göre şekillendirmelisin. Kışın siyah, lacivert, koyu giri tercih ederken sonbaharda gri ve kahverengi tonlarını, bordoyu giyinebilirsin. Yazın ise açık tonlar, canlı renkler takım elbiselerde kullanılmak üzere seni bekliyor. Takımların içerisine gömlek giyeceksen, slim fit model tercih etmelisin. Yerine göre çiçekli, kareli, çizgili, ekoseli gömleklere şans verebilirsin. Kravat kullanımı ise genelde tercih edilmiyor. Cep mendili, yaka çiçeği gibi kreatif aksesuarlar kullanarak takımını hareketlendirebilirsin. Gömlek yerine düz triko kazaklar, basic t-shirtler de giyilebilir. Ayakkabıda da sportif modelleri, spor ayakkabılar, oxfordlar tercih edebilirsin.

Spor Takım Elbise Fiyatları Ne Kadar?

Her mevsimde çeşitli etkinliklerde giyilebilecek spor takım elbiseler, farklı bütçelere uygun şekilde mağazalarda bulunabilir durumda. Spor takım elbise erkek stilinde sıklıkla kullanılmaya başladığı için, fiyatları da oldukça merak ediliyor. Bu modellerin markası, modeli, aksesuar ve kumaş kalitesi fiyatını etkileyen unsurlar arasındadır. Bu sebeple tek bir fiyat söylemek doğru olmaz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.