Spor Kesim Takım Elbiseler

31 Ağustos 2020
Spor Kesim Takım Elbiseler

Erkek giyim denildiği zaman akla ilk gelen takım elbiselerdir. Günümüz erkekleri klasiklere uymak yerine, rahat olmayı ve zevklerine göre giyinmeyi tercih etseler de takım elbiseler önemini ve değerini asla yitirmiyor. Zaman zaman ihmal edilse ve hatta unutulmuş gibi görünse bile her erkeğin gardrobunda önemli günler için saklanan bir takım elbise muhakkak olmalı.

Özel günlerinizde stil sahibi gözükmek istiyorsanız takım elbise kombinleri ile bunu başarabilirsiniz. Doğru bir takım elbise tercih etmiş olsanız bile , doğru kombinlemediğiniz takdirde şık görünme şansınızı kaybedersiniz. Bunun için ayakkabıdan kemere kadar bütün detayları özenle seçmelisiniz. Detaylara verdiğiniz önem bütünde şıklığın kaynağıdır. Önemli detaylardan bir diğeri ise kesinlikle vücut ölçünüze uygun bir seçim yapmış olmanızdır. Özellikle spor kesim modellerde üstünüzde potluk yapan bir görünüm sizi gerçekten şıklık savaşında yenilgiye maruz bırakır.

 

Takım Elbise Kombinleri

 

Katılacağınız düğün, kokteyl, nişan ya da özel toplantılarda takım elbiseniz ile şık görünmek için en iyi kombinleri yapmanız gerekir. İşte size fikir verebilecek birkaç kombin önerisi..

 

Farklı Renkleri Bir Arada Kullanın

 

Takım elbise denildiği zaman her ne kadar akla aynı renk ve kumaştan ceket, pantolon ikilisi gelsede siz bunu çok daha farklı şekillerde kombinleye bilirsiniz. Lacivert ceket, gri pantolon, pembe gömlek ve kahve rengi ayakkabıyı bir araya getirerek son derece şık görünmeniz mümkün. Kravatı ceketin renginde seçerek bütüne ayak uydurmasını sağlayabilirsiniz. Bu detay karmaşa görüntüsünü bastıracaktır. Tabi bu kombini yaparken klasik kesim bir takım kullanmaktansa spor kesim denemenizi öneririz.

 

Ayakkabı Seçimi

 

Takım elbise kombini yaparken en önemli konulardan biri de hiç kuşkusuz ayakkabı seçimidir. Gideceğiniz yer ve takım elbisenizin modeline uygun bir seçim yapmanız çok önemli. Kösele ayakkabılara alternatif olarak oxford veya makosen ayakkabıları deneyebilirsiniz. Unutmayın alışılmışın dışına çıkmak, bunu yaparken dozu kaçırmadığınız sürece sizi star yapacaktır. Ayakkabı seçiminizi yaptıktan sonra önemli olan diğer detay ise kemerdir. Kemerinizin ayakkabınız ile aynı renk olmasına önem verin. Kemer seçimi yaparken de daha ince kemerlere yönelirseniz bu sizi çok daha şık gösterecektir. Zira tüm dikkatlerin kemerinizde olmasını istemeyiz.

 

Takım Elbisede Gömlek Seçimi

 

Seçtiğiniz takım elbiseye uygun bir gömlek seçmek de kesinlikle önemli detaylardan biridir. Her ne kadar beyaz gömlek gibi risksiz bir seçim yapmanız mümkün olsada, tarzınızı göstermek için biraz risk almanızda fayda var. Değişiklik her zaman iyidir. Örneğin kahve rengi bir takımın içine mavi tonlarda bir denim gömlek giyebilirsiniz.

 

Takım Elbisede Ton Sür Ton

 

Ton sür ton, aynı rengin tonları anlamına gelir. Doğru bir geçiş yakalarsanız renkler adeta yağ gibi akar. Bu görünümü seveceğinize eminiz. Çarpıcı ve şık görünmek için takım elbise parçalarını aynı renk tonlarından seçerek ton sür ton bir görünüm yakalayabilirsiniz. Örneğin gri bir takım elbise içerisine açık gri bir gömlek, koyu gri bir kravat takarak ton sür ton trendini yakalayabilirsiniz. Bunu kullandığınız takım elbiselerin tamamında yapmanız mümkün. Çok daha güncel ve trend bir görünüme kavuşmak bu ufacık hile ile oldukça kolay..

 

Kravat Seçimi

 

Takım elbise kombinleri için çok ufak bir detay gibi görünsede aslında tarzınızı büyük ölçüde etkileyen kravatınız ile daha stil sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı renk veya desenlerdeki kravat seçimleriniz ile takımınızın havasını bir anda tamamı ile değiştire bilirsiniz. Spor kesim bir takım elbisede ülkemizde da yeni kabul görmeye başlayan örgü kravat modellerini de deneye bilirsiniz. Tabi bu seçim kesinlikle tamım elbiseniz ile uyumuna bağlı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.