Spor Ceketlerde Erkeklere Özgü Modeller

11 Mart 2020
Spor Ceketlerde Erkeklere Özgü Modeller

Spor ceketler, genç ve güçlü bir görünümün yardımcılarıdır. Klasik ceket kesimlerinden sıkılan erkekler için farklı modellerde yaka, kesim, cep ve düğmeye sahip spor ceket seçenekleri mevcuttur. Aksesuarlarla desteklenecek spor ceketler sayesinde rahat ve şık bir tarza sahip olmak mümkündür.

 

 Zevk ve tarz doğrultusunda uygun modeli seçerek kişinin stilini ön planda tutmak mümkündür. Piyasada slim fit, blazer, kuş gözü, bambu ekose ve kruvaze gibi birçok farklı tasarımda spor ceket vardır. Spor ceket modellerinin kumaş seçiminde mevsim dikkate alındığında yaz ve kış rahatça kullanılabilir. Yazın terletmeyen ve kışın üşümeyi engelleyecek kumaş seçimleri sayesinde spor ceketleri rahat ve güvenli şekilde kullanmak mümkündür.

 

 Spor Ceket Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 Erkeğin ölçülerine ve tarzına uygun spor ceketi seçmek her zaman kolay olmayabilir. Ceketi seçerken birkaç kriter göz önünde bulundurmalıdır. Öncelikle vücut şeklinize uygun olan spor ceketi seçmek gerekmektedir. Ceketin uygun olup olmadığını anlamak için giyerek omuzların nasıl durduğuna bakmak gerekir. Dikiş kısımları omuz başına tam oturan ceketler uygun beden ölçüsünü karşılamaktadır. Diğer bir kriter de ceketin bele oturma şeklidir. Ceketi giydikten sonra ne kadar uygun olduğu anlamak için önü açıkken ve kapalı halde denemek gerekir. Düğmeleri açıkken uygun görünen ceket, düğmeleri kapandığında bel bölgesini sıkabilir. Bu kriterleri dikkate alarak spor ceket seçimi yapılabilir.

 

 Spor Ceket Kombinleri

 

 Ceket kombinin temel parçalarındandır. Parçaları birleştirirken birbirine uyan kumaş ve renklerin olmalarına dikkat etmek gerekir. Spor ceketlerle yapılacak kombinlerde ceketin içine gömlek, polo yakalı tişört ya da bisiklet yaka tişört tercih edilebilir. Spor şıklığını hoş spor bir ayakkabı ile tamamlamak mümkündür. Toplantılarda klasik spor bir görünüme sahip olmak için, düz renkler tercih edilebilir. Ceketin içinde ceket renginizden daha açık renkte bir gömlek ve daha koyu tonlarda bir kravat kullanarak güzel bir uyum yakalanabilir. Hafta sonu arkadaş toplantılarında daha açık tonlar tercih edilebilir ya da kareli, desenli, ekoseli ceket modelleri seçilebilir.

 

 Bu şekilde desenli ve enerji dolu ceketlerin içine desensiz gömlek veya tişört seçilmelidir. Spor ceketler denim pantolon, keten ya da kumaş pantolonlar ile kombinlenebilir. Daha spor bir görünüm isteyen beyler, geniş bir denim yerine slim fit kesimli bir model tercih edebilir. Daha resmi bir görünüm isteyen beyler ise klasik kesim ve düz paça bir pantolonla ile birlikte kullanabilir.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.