Sonbahar Ve Kış Aylarının En Şık Kıyafeti: Ceket | Wessi

04 Ocak 2019
Sonbahar Ve Kış Aylarının En Şık Kıyafeti: Ceket | Wessi

            Hem iş hayatında hem de sosyal hayatta kişiler birbirlerinin dış görünüşüne bakarak fikir sahibi olmaktadır. Kişinin giymiş olduğu kıyafet ve kullanmış olduğu aksesuarlar mesleğini, bulunmakta olduğu mevkisini, cinsiyetini ve yaşam tarzını ön plana çıkartmaktadır. Bu ve bu gibi sebeplerden ötürü giyim kuşam oldukça önem arz etmektedir. Giyim tarzı farklı faktörlere bağlı olarak değişim göstermektedir. Bulunulacak olan ortama göre, değişmekte olan mevsimlere göre giyim tarzı ve giyilen kıyafet çeşitleri değişim göstermektedir.

 Sonbahar Aylarında Ceket

            Ceket en fazla tercih edilen kıyafet çeşitlerinden birisidir. Plaza ortamlarının yanı sıra çeşitlenmiş olan ceket modelleri  ceketi günlük hayata da taşımıştır. Ceketler genellikle bahar ve sonbahar mevsimlerinde tercih edilmektedir. Sonbahara en çok yakışan ve en çok kullanılan giysi deri ceketlerdir. Deri ceketler normal deri ve süet deri olmak üzere farklılık göstermektedir. Aynı zamanda yakalı ve yakasız modellerine bakarak da model seçimi yapılabilmektedir. Deri ceketlerin dışında aynı zamanda kullanılan başka ceket çeşitleri de bulunmaktadır. Spor ceket modelleri son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlamıştır. Gerek takım elbiselere gerek bağımsız olan kıyafetlere oldukça şık bir hava katmaktadır. Klasik ceketler ise her dolapta bulunması gereken düz, ekose ve kareli modelleri ile oldukça kullanışlıdır. Blazer ceketler hem günlük hem de gece davetlerinde rahatça kullanılabilen çok yönlü modellerdendir.

 Ceket Giymenin Püf Noktaları

            Ceket seçerken dikkat edilecek olan ilk madde ceketin kişinin üzerine oturması gerektiğidir. Öncelikle ceket omuzlara oturmalıdır. Sonrasında ise ceketin yakası çok sıkı ya da bol durmamalıdır. Ceketi seçerken dikkat edilecek olan son madde ise düğme kapatıldığı zaman ceketin orta kısmının pot durup durmayacağıdır. Günlük kullanımlarda slim ceketler oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca keten kumaşa sahip olan ceketler hem kumaş pantolon ile hem de kot pantolon ile şık bir kombin oluşturmaktadır. Slim ceketler iş ortamlarında klasik ceketler kadar revaçtadır ve oldukça fazla kullanıma sahiptir. Blazer ceketler hem kış mevsimlerinde hem de yaz mevsimlerinde kullanılabilen ceketlerdir. Blazer ceket türleri genellikle yazın açık renk kışın ise koyu renk olarak tercih edilmektedir.

Ceket Fiyatları Nelerdir?

 Ceket fiyatları ceketin kumaşına ve kesim tarzına göre farklılık göstermektedir. Kullanılmış olan kumaşın kalitesi de fiyatı etkileyen baş unsurlardandır.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.