Menü
Kapat
Sepetim
Canlı Destek
Slim Fit Gömlek Modelleri ve Erkek Giyim Tarzına Uygun Renkler - Wessi
14.02.2019

Slim Fit Gömlek Modelleri ve Erkek Giyim Tarzına Uygun Renkler - Wessi

            Gömlekler, uzun zamandır erkekler tarafından rahat ve şık görünmek için kullanılan giyim parçalarından birisidir. Kolay giyilebilmesi, rahat duruşlarıyla erkekler tarafından tercih edilmektedir. Yapılan seçimlerde vücuda uygunluk ilk tercihtir. Renk, beden, tarz gibi unsurlar göz önünde bulundurularak tercihler şekillenir.

 

Erkek Giyim Tarzına Uygun Renkler

 

            Uygunluk kavramı, kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Moda unsuru, tamamen kişiye özel bir kombinin dışa vurumudur. İnsan kendini nasıl rahat hissediyorsa, o şekilde giyinmelidir. Öncelikle tarz ve model seçiminden başlanmalıdır. Klasik ya da spor seçim, renk ve beden seçimi ile devam etmelidir. Gömleğim kesimi tercih edilirken, rahat ve fit seçeneklerden bir tanesi tercih edilir. Slim fit kesim, omuz ve göğüs bölgesinin kalıpları dar, vücuda oturan tarzdır. Rahat kesime oranla, daha tarz durmaktadır. Bu düşünce, şimdiki zamana uygundur ve yıllara göre değişkenlik gösterebilir.

 Slim Fit Gömlek Almadan Önce

            Karar verilmesi gereken unsur, alınacak gömleğin kişide nasıl duracağıdır. Bu karar, kişinin boy, kilo ve atletik yapısına göre şekillenir. Gömlek seçimi, diğer kıyafetlerle de uyum içinde olmalıdır. Seçilen tarz ile eşdeğer bir kombin seçilerek tamamlanır. Eğer seçtiğiniz gömlek beden yapınıza uygun değilse, o parçayı almak yerine biraz daha araştırma yapmak mantıklı olacaktır. Bedeninize göre gömlek seçmek, sizi daha şık gösterecektir.

   

Erkek Gömlek Modasında Kişiye Göre Tercih Edilmesi Gereken Gömlekler  

    

            Bazı ara bedenlere sahip olan kişiler, gömlek seçimlerinde oldukça zorlanmaktadır. Normal kalıp gömlekler tercih edildiğinde kollar uzun, beden bol, yaka geniş gelebilmektedir. Bu aşamada kişi, gömlek tercihini dar kalıp gömleklerden yana kullanabilir. Standart olarak tüm bedenler, ölçü tablolarında ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Kişi eğer kendi bedenine göre gömleği seçmek istiyorsa, bu tablodan faydalanabilir. Her bedenin standart ölçüleri ile dar kalıp ölçüleri ayrı ayrı kol, göğüs, omuz, bel olarak cm ölçü birimi üzerinden sistemleştirilmiştir. Bu ölçüler uluslararası olabileceği gibi, her ülke için ayrı kalıpta olabilir. Bunun sebebi ülkelerin vücut tiplerinin farklı olmasından kaynaklanır. Farklı vücut tipine göre uygun seçim yapılarak gömlek seçimi yapılır. Şık giyinmek için ekstra çaba ve bütçe sarf etmek gerektiği unutulmamalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.