Menü
Kapat
Sepetim
Canlı Destek
Siyah Yelekli Damatlık Modelleri
18.03.2020

Siyah Yelekli Damatlık Modelleri

Her renk güzel ama siyahın yeri ve asaleti bambaşka... Genellikle özel ve anlamlı gecelerin kahramanı olan bu rengi esas alarak, siyah yelekli damatlık modellerini inceleyeceğim.

Kadınlar kadar olmasa da erkeklerin de düğün heyecanı yaşadıklarını biliyoruz. Psikolojik ve ekonomik olarak yıpratıcı bir süreç yaşadıktan sonra yepyeni bir hayata adım atacak olmak, güzel ama güzel olduğu kadar da zor elbette. Yeni bir evin hazırlıkları kadar vakit alan düğün organizasyonu, öncesi ve sonrası ile başlı başına bir iş... Stresten uzak bir evlilik öncesi dönemi geçirmek biraz uğraş gerektirse de her işi zamanında ve anlayışla tamamlayarak düğün gününe sorunsuz gelebilmek mümkün. Mesela kadınların gelinlikleri için aylar öncesinden başlayan hazırlıkları, nedense erkeklerde damatlık için son ana bırakılıyor. Son günlerde bir problem yaşamamak için öncesinde nasıl bir tasarım istediğine karar vermeli, gerekli araştırmaları yaptıktan sonra seni içinde en iyi hissettiren modeli satın almalısın. Böylece yapılması gereken terzi tadilat işlemleri için de süren kalmış olur.

Peki, damatlık seçiminde kararsız kalan beyler için ne yapmalı? Renklerin dinamik görünümünü istemeyen, zamansız ve klasik aynı zamanda şık bir damatlık giymek isteyen damat adayları, çareyi siyah damatlık modellerinde buluyor. Ancak sadece bu renkte bir takım giymek olmaz, biraz olsun hareket katmak gerek... Siyah yelekli damatlık modelleri ile hem daha şık hem de siyahın asaletinden vazgeçmemiş olacaksın...

 Siyah Yelekli Damatlık Kombinleri

Siyah yelekli damatlık modellerinden birini giymek istiyorsan öncesinde birkaç önerim olacak. Mesela yaz ve ilkbahar mevsimlerinde, sıcak ve bunaltıcı havaların eşliğinde evlenecesek siyah damatlık seçmemelisin. Güneşin enerjisini daha canlı veya soft bir renkle karşılaşamalısın. Yelekli modeller ise içerisinde sıcakla birlikte hareket etmeni ve daha çok terlemeni sağlar. Bu sebepler dolayısıyla siyah yelekli damatlık modellerini sonbaharda, kışın, nispeten daha serin ya da kapalı havalarda tercih etmelisin. Siyah; şıklığı, zarafeti, ağırlığı ve kaliteyi temsil eden bir renk. Bu renk bir damatlıkla ufak nikah törenlerinde de yüzlerce kişilik büyük düğün davetlerinde de damat olabilirsin. Damatlık modelinin kilona, boyuna, beden ölçülerine yakışıyor olmasından sonra diğer detayları uygun aksesuarları seçerek kolay bir şekilde tamamlayabilirsin.

Peki, gelelim siyah yelekli damatlık modellerini nasıl kombin edebileceğine... İlk sırada herkesin aklına gelebilecek; siyah pantolon, ceket, yelek ve beyaz gömlek  takımı bulunuyor. Elbette şıklığını yakalayabileceğin bu kombinde, metalik ya da taşlı kol düğmeleri, siyah deri ayakkabılar, siyah ince kravat ya da papyon takarak stilini oluşturabilirsin. Şıklığını katlamak isteyen beyler bu noktada giyineceği yelek ve takacağı kravatın kendinden desenli olmasını sağlayabilir. Hafif parlak ve desenli modellerle damatlık kombinlerini ufak revizelerle farklılaştırabilirsin.

Siyahın Enerjisi

Bu kadar siyah fazla diyen beylerdensen, o zaman enerjik bir stile bürünmen için siyah yelekli damatlık modeline biraz renk katman gerekecek. İlk etapta ufak bir papyon detayıyla siyah-beyaz dengesine dinamik bir görünüm verebilirsin. Bu noktada papyonunu bordo seçebilirsin. Kombinin devamını ise siyah rugan ya da deri parlak klasik ayakkabılarla tamamlamayı unutma.

Kimi siyah yelekli damatlık modellerine kravat ya da papyon takmamayı tercih eden erkekler de bulunuyor. Eğer düğün yerine sade bir nikah töreni yapacaksanız, bu şekilde yelek, ceket, pantolon üçlüsünü kullanabilirsin. Arzu edersen buradaki gömlek renginde farklı tonlara yönelerek kombinine farklılık katabilirsin. Siyah yelekli damatlık modellerinde tüvit gibi kumaş seçimleri, kruvaze gibi model alternatifleri ile değişiklikler yapabilirsin. Hatta takımın tamamında kendinden çizgili veya ekoseli, kareli kumaşlar da kullanılarak eşsiz damatlık tasarımları ortaya çıkabilirsin. İstediğin modeli ve kumaşı hazır giyimde bulamama ihtimaline karşı özel dikim yaptırma seçeneğini unutma...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.