Şık Olmanın Sırrı Takım Elbiselerde Saklı

07 Aralık 2018
Şık Olmanın Sırrı Takım Elbiselerde Saklı

  İnsanlar toplumda kişiliklerinden önce giyim kuşamları ve duruşları ile tanınmaktadırlar. Bu sebep ile giyilmiş olan kıyafet ayrı bir önem arz eder. Giyilmiş olan kıyafetler karşıdaki kişi hakkında fikir sahibi edinmemiz konusunda yardımcı olmaktadır. Takım elbise de üzerinde durulması gereken bir giysi çeşididir. Günümüzde takım elbise yalnızca plaza vb. işlerinde giyilmeyen günlük hayata da taşınan bir tarzın kıyafeti olmuştur. Takım elbise giymek oldukça kolaylaşmış ve yaygınlaşmıştır. Her tarz ve yaşa uygun şekilde tasarlanmış olan takım elbiseler giyim sektöründe mevcut durumdadır.

 Takım Elbise Çeşitleri Nelerdir?

            Takım elbiselerde tarz çeşitliliği son zamanlarda artış göstermektedir. Her tarza hitap eden takım elbise bulmak mümkündür. erkek takım elbise çeşitliliğinin artış göstermesi erkeklerin oldukça işine yaramıştır. Takım elbise alırken ilk dikkat edilecek olan madde alınacak olan takım elbisenin modeli olmalıdır. Giyilen takım elbise görünüşün şık mı yoksa rüküş mü olacağını belirleyecektir. Üç farklı çeşit takım elbise vardır. Bu takım elbiselerden ilki klasik fit takım elbiselerdir. Bu tür bir takım elbise oldukça konforlu rahat bir giyilebilmektedir. Göğüs ve bel bölgelerindeki kesimlerde genişlik bulunmaktadır. Bu bölgelerde bulunan kesim genişliği giyimi oldukça rahat bir hale getirmektedir. Klasik kesime sahip olan bu takım elbise çeşidi takım elbiseyi çok kullanan kişilerin ilk tercihlerinden olmaktadır. İkinci takım elbise çeşidi ise slim fit takım elbiselerdir. Slim fit takım elbiseler klasik fit takım elbiselerin aksine kişinin vücudunu saran ve hatlarını belli eden bir tasarıma sahiptir. Son takım elbise çeşidi ise modern fit takım elbisedir. Klasik fit ve slim fit takım elbiselerinin arasında bir görüntüye sahiptir.

 Takım Elbise Aksesuarları

            Takım elbiselerin yanında kullanılan aksesuarları da oldukça önem arz etmektedir. Kemer, şapka, saat, kol düğmesi, ayakkabı, kravat iğnesi gibi aparatlar takım elbiselerin yanında aksesuar olarak kullanılmaktadır.

 Takım Elbise Giyme Kuralları

            Takım elbise giyme kurallarının en başında takım elbisenin kişinin üzerine oturması kuralı gelmektedir. Ceketin omuzları kişinin üzerine tam oturmalıdır. Kullanılacak olan kemer ince olmalı ve ayakkabı ile aynı renge sahip olmalıdır. Ceket kolları çok kısa olmamalı, kişi ayaktayken ceket kolunun bitimi baş parmağın bitiminde olmalıdır.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.