Pantolon Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

30 Temmuz 2018
Pantolon Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

On bin yıl önce bulunduğunu doğrulayan araştırmalar neticesinde pantolon hayatımıza girmiştir. Erkek giyim alanının ilk gelişen parçası olarak nitelendirebiliriz. Günümüze kadar bir çok gelişim gösteren pantolon ve pantolon modellerinin geniş bir seçenek yelpazesi mevcuttur.

Erkek modasında geçmişten günümüze bir çokta değişime uğramış erkek pantolonları kaşe erkek pantolon, pamuk erkek pantolon, çizgili erkek pantolon ve slim-fit pantolondan oluşan kategorilere ayrılmaktadır. Günümüz genç neslin vazgeçilmezlerinden olan denim pantolonlarda bu kategoriye eşlik eden erkek pantolon modellerindendir. Şıklık teriminin bütünleştirici parçalarından biri olan erkek pantolonları giyim-kuşamın ana parçalarından biridir.

Trend başlığı altında toparlayabileceğimiz pantolonlar modelleri, kesimleri ve kumaşları açısından başlıklara ayırdığımızda uygulamada daha anlaşılır olacaktır. Günümüz erkek pantolon trendinde en çok tercih edilen modellerin başında kanvas ve denim pantolonlar ön plandadır. Klasik kumaş pantolonlar ise son dönemlerin en çok bombinlenen pantolon modellerindendir. Özellikle moda fenomenlerindeki modelleri yüksek bel, piliseli ve duble paça olarak görülmektedir. En çok tercih edilen kesimi slim-fit üzerine oturan fakar rahat hareket alanı sağlayacak kadar esnekliğe sahip kesimdir. Son dönemlerin öne çıkan kesimi ise piliseli paçaya doğru daralan kesimidir. Kumaş ve desen olarak ele aldığımızda en çok düz poliviskon pantolonlar tercih edilirken, sezonda gördüğümüz ekose ve çizgili desen hakimiyeti güzel bir ayrıntı oluşturuyor pantolon moda alanında.

Tüm bunların eşliğinde kendi tarzınızla bütünleştireceğiniz ve seçeceğiniz pantolonlar hayatınızda ve dolabınızda bulunacak ana parçalardan biri olarak size eşlik ederken aynı zamanda gelişen ve değişen erkek moda alanı ile oluşan tarz pantolon çeşitleri ile şıklığınıza şıklık katarak dikkatleri üzerinize çeken kombinler yapabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.