Mavi Takım Elbise Kombinleri

24 Mart 2020
Mavi Takım Elbise Kombinleri

Hem cool hem de kullanışlı olan mavi, erkek giyiminin vazgeçilmez renklerinden biri olarak öne çıkıyor. Bugün mavi takım elbise kombinlerini erkek stilinde nasıl tamamlayabileceğini anlatacağım.

Siyahın asaleti, iddiası ve kolaycılığı bir başka... Ama her zaman aynı etkiyi yaratamayabiliyor. Böyle günlerde erkeklerin ikinci renk seçeneği ise mavi ve tonları olur. Grinin sıradanlığından siyahın resmiyetinden uzak olan mavi, takım elbise modellerinde olduğu gibi günlük giyim kıyafet parçalarında da kendine sıklıkla yer buluyor. Mavi gömlekler, pantolon veya t-shirtler, ceket modelleri bu anlamda erkek gardıroplarını dolduruyor. Özel gün ve gecelerde, hatta günlük hayatta takım elbise giymek isteyen beyler de mavi takım elbise kombinlerine stillerinde yer veriyorlar.

Peki, mavi takım elbise modelleri nasıl kombinlenir? Maviden laciverte uzanan bu renk skalasında giyinirken nelere dikkat etmek gerekir?

Mavi Takım Elbise Modelleri

İş hayatında takım elbise zorunluluğu olan erkekler, çareyi mavide buluyor. Her ortama ayak uydurabilen bu rengin çeşitli tonlarında onlarca takım elbise modeli bulabilirsin. İşlevsel bir kombin olanağı sunan mavi takım elbise stilinde, tek önem vermen gereken nokta; takımın vücut ölçülerine uygun olması ve kombin yapacağın parçaların tarzıdır.

Mesela, fazla kiloları olan biriysen slim fit mavi takım elbise tercih etmemelisin. Senin fazlalıklarını kapatacak kalıpları tercih etmen önemlidir. Kilo problemi olmayan ama fit görünmek isteyen beylerse, slim fit takım elbise formlarını tercih edebilirler. Ceketin boyu, kolu, pantolonun paçası derken her nokta beden ölçülerine uyumlu olmalıdır.

Bunların dışında mavi takım elbise kombinlerinde kullanılacak gömleklerin rengi ve deseni de fazlaca soruluyor. Mavi, birçok rengin yakın arkadaşıdır. Bu sebeple başta beyaz olmak üzere uçuk pembe, gri, uçuk sarı, yeşil, lila gibi soft tonlarda gömlek modelleri tercih edebilirsin. Aykkabı ve kemerde ise genellikle kahverengi tasarımlar mavi takım elbiselerle daha çok yakışacaktır.

Açık Mavi Erkek Takım Elbise Kombinleri

Son yıllarda ülkemizde ve Hollywood artistlerinde görmeye alıştığımız açık mavi takım elbise kombinleri, özellikle havanın sıcak olduğu günlerde karşımıza çıkıyor. Güneşin yüzünü gösterdiği güzel bir yaz akşamı davetinde açık mavi takımlara şans verebilirsin. Bu modellerde takımının yazlık kumaştan yapılmış olduğuna dikkat etmelisin. Ayrıca içerisine giyindiğin gömlek derecede nefes alan bir kumaş olmalıdır. Renk olarak beyazı çok yakıştırsam da açık mavinin masumiyetini bozmayacak soft tonlardan gömlek seçimleri yapabilirsin. Kravat takman yazlık bir takım elbisede zaruri olmaz. Bunun yerine yaka çiçekleri, desenli ve renkli cep mendilleri kullanabilirsin. Ayakkabıda kahverenginin açık tonları, lacivert ya da beyaz spor modeller stilini cool bir havaya taşıyacaktır.

Lacivert Takım Elbise Kombinleri

Takım elbiselerin siyahtan sonra en çok lacivert satın alındığını biliyor muydun? Siyah, lacivert ve gri takım elbise modelleri bu alanda erkeklerin elinin en sık gittiği renkler arasında buluyor. Mavi takım elbise kombinleri arasında sayabileceğimiz bu koyu ton; oldukça basit parçaları bir araya getirerek kombin edilebilir durumdadır. İçerisine giyeceğin çizgili, kareli gömlekleri renk seçimlerinde oynayarak dinamikleştirebilirsin. Ya da gömlek seçimini hafif tutup kırmızı ya da bordo bir kravat tasarımı ile kombinini şıklaştırabilirsin. Stilindeki iddiayı artırmak içinde yelekli bir takım elbise tasarımı satın alabilirsin. Unutmadan, eğer yelekli takım elbise kombini yaparsan; ceketin üzerinde olsun ya da olmasın, yeleğin düğmelerini hiçbir zaman açık tutmamalısın.

Bu yazımda mavi takım elbise kombinlerini, bu renk skalasında şans verebileceğin modelleri ve başarılı bir stil için dikkat etmen gereken ipuçlarını anlattım. Umarım senin için faydalı bir yazı olmuştur...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.