Lacivert hangi renk ile kombinlenir

31 Mart 2021
Lacivert hangi renk ile kombinlenir

Erkek giyimin demirbaş renkleri arasında yer alan lacivert, hemen hemen her kombinde ya da dış giyim parçalarında mutlaka tercih edilir. Gar dolaplarında lacivert renk tonlarında konseptler mutlaka bulunan beyler, kombinler yaparken de kullanım alanlarına göre uyumlu kullanımlar elde edebilir. Seçimler yaparken lacivert hangi renk ile kombinlenir araştırmalarınızda bazı püf noktaları bilmek işinizi kolaylaştırabilir. Renklerin uyum içerisinde olması kombinin başarılı bir imaj oluşturmasına izin verir. Lacivert özellikle son dönemlerine ne modern ve asil renk tonlarından biridir. İş, günlük, özel davetler ve spor tarzlar gibi her alanda bu renk kombinlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Lacivert Kombinlerde Nötr Renkler

 

Lacivert kombinlerin uyumlu olmasını sağlayacak en ideal renkler arasında nötr seçenekler yer alıyor. Bunlar daha dinlendirici renklerdir. Özellikle iş konseptlerinde ve günlük tarzlarınızı tamamlarken bu renk tonlarına şans verebilirsiniz. Bu nötr renkler arasında kremi kahve, kurşuni, siyah ve beyaz renkleri yer alıyor. Üst ya da alt parçalarda lacivert ana rengi bu renklerden biri ile tamamlayabilir. Kullanım alanlarınıza göre kendi tarzınıza çok daha başarılı bir şekilde ifade edebilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Renk Tonları İle Başarılı Konseptler

 

Renk kartelasında karşılıklı renkler tamamlayıcı olarak tanımlanabilir. Bir arada kullanıldıklarına ise canlı konseptler elde edebilirsiniz. Lacivert için tamamlayıcı renkler ise turuncudur. Erkek giyimde turuncu yerine camel renk tonu ya da kahve tonları kullanılabilir. Bu renklere ek olarak beyaz renkte birbirini tamamlayan bu renkler ile uyumlu olabilir. Lacivert gömlek, kahve pantolon ve beyaz spor ayakkabılar casual tarzlar için şık kombin parçaları olacaktır. Bu alanda lacivert hangi renk ile kombinlenir araştırmaları yaparken birbirini tamamlayıcı renkleri her kullanım alanında tarz konseptler oluşturacak şekilde kullanabilirsiniz.

 

Lacivert Konseptlerde Üçlü Renk Kullanımları

 

Spektrumdaki bir rengi bitişil olan renkler üçlü renkler olarak tanımlanabilir. Uyumlu konseptler için lacivert ana temalı üç renk ile harika uyumlar elde edebilirsiniz. Lacivert, kırmızı ve beyaz uyumu birkaç sezondan bu yana çok beğenilen konseptler arasında yer alır. Canlı renklerde kombinlerde laciverti sadece ayakkabılarda kullanabilir ve tarzınıza modern bir şıklık katabilirsiniz. Özellikle bahar konseptlerinizde beyaz pantolonlar ile kırmızı ceketler kullanabilir, lacivert ayakkabılar ile aradığınız şık ve özgün uyumları yakalayabilirsiniz. Lacivert mor ve mavi renk karışımıdır. Bu nedenle üçlü renk uyumları arasında sarı ve kırmızı bulunur. Bu renkleri kravatlarınızda kullanabilir, kullanım alanlarınıza göre küçük detaylarda yaptığınız değişimler ile komple havanızı değiştirebilirsiniz.

 

Benzer Renklerle Daha Uyumlu Kombinler

 

Birbirine yakın renklerde lacivert hangi renk ile kombinlenir araştırmalarınızda kullanabileceğiniz konsept uyumları arasında yer alır. Yeşil, mavi ve mor benzer renk grupları olarak tanımlanabilir. Lacivert kombinlerde de bu renk tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Lacivert takım elbiseler içerisinde mavi gömlekler kullanabilir, lacivert kot pantolonlar ile zeytin yeşili tişört uyumlarından faydalanabilirsiniz. Bunların yanında turkuaz renk tonu da lacivert ile uyumlu benzer renkler arasında yer alır. Özellikle günlük konseptlerde yakın renk tonları ile daha spor ve özgün uyumlar yakalanabilir. Kombinlerde ayakkabı, kemer, kravat hatta saat gibi aksesuar kullanımlarında da bu renk uyumlarına özellikle dikkat edilmelidir. Nötr bir konsepti aksesuarlar ile renklendirebilir, tarzınıza tamamen farklı bir hava katabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.