Kruvaze Ceketler İle Şıklığı Yakalayın | Wessi

08 Ocak 2019
Kruvaze Ceketler İle Şıklığı Yakalayın | Wessi

 Kruvaze ceket erkek giyiminin olmazsa olmaz parçalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel günlerde kumaş takımları tamamlayarak size ciddi ve özgüven sahibi bir duruş kazandırırken sonbahar ve kış aylarında kullanılan kaşe kruvaze ceket modelleri, günlük hayatta da stil sahibi olmanıza katkı sağlamaktadır.

 Kruvaze Ceketin Farkı Nedir? 

            Kruvaze modelleri klasik ceket modellerinden farklı kılan detay ise düğmelerinde yatmaktadır. Standart ceketlerin düğmeleri kapatıldığında ortada buluşurken kruvaze ceket modellerinde ceketin sol tarafı, sağ tarafını örtecek genişlikte kesilmektedir. Düğmeler kapatıldığında kruvaze ceket bedeni sarmaktadır. Kaldı ki ceketin iki yanının birbirinden farklı genişlikte olması orantısız bir görüntü yaratacağından kruvaze ceket kullanılırken mutlaka önü iliklenmelidir.

 Kruvaze Ceket Nasıl Seçilir ve Kimler Giyebilir?  

Kruvaze ceketin her ortama uyacak bir modeli kolaylıkla bulunabilir. Bu sebepten sahip olduğu stil doğrultusunda her isteyen kruvaze ceket giymeyi tercih edebilmektedir. Fakat kruvaze ceket modelleri standart ceket modellerine göre daha uzun ve geniş bir kalıba sahiptirler. Bu nedenle kısa boylu kişileri daha da kısa gösterme tehlikeleri olduğunu da söylemekte fayda vardır.Kruvaze ceket seçiminde en önemli nokta hangi amaçla giydiğinizi bilmektir. Eğer özel, resmi veya yarı resmi bir davete katılacaksanız takım elbisenizi kombinlemek için kruvaze ceket son derece doğru bir tercihtir. Fakat resmi olmayan ve iş ya da cemiyet hayatından konukların olmadığı bir davette biraz fazla kaçma tehlikesi vardır. Bunun yanında sonbahar veya kış aylarında doğru bir kombin ile günlük hayatta da kolaylıkla kullanılabilmektedir.

 Nasıl Kombin Edebiliriz?

 Kruvaze ceket kesinlikle t-shirt ile giyilmemelidir. Her daim gömlek ile kombin edilmesi gereken kruvaze ceketlere kravat pek yakışmaktadır. Fakat kravat takmak istemiyorsanız hakim yaka bir gömlek ile kruvaze ceketleri oldukça şık biçimde kombin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra gündelik hayatta balıkçı yaka kazaklar ile kombin edilen kruvaze ceketler de oldukça şık bir görüntü çizmektedirler. Pek tabi aksesuarlar da kombininizi güzel göstermeye yarayan araçlar olacaklardır. Şık bir kol saati, ceketinin üst cebine iliştirilmiş bir mendil yahut kış ayları için ideal olan deri eldivenler kruvaze ceketleri tamamlayan aksesuarlar arasında sayılabilirler. Herkes kendi tarzına uygun bir kruvaze ceket bulabilir. Üstelik her erkeğin dolabında en az bir tane bulunması gereken kurtarıcı giyim parçalarından biri olduklarını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenden dolayı kesinlikle Wessi mağazalarının kruvaze ceket parçalarına bakmanızda fayda vardır. Hem kendi stilinize göre bir kruvaze ceket, hem de onu tamamlayacak harika aksesuarlar arıyorsanız Wessi mağazalarını ziyaret etmek için kesinlikle zaman kaybetmemelisiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.