Koyu Lacivert Takım Elbise Kombinleri

27 Nisan 2020
Koyu Lacivert Takım Elbise Kombinleri

Takım elbiselerde en çok karşımıza çıkan renklerden biri olan lacivert, dingin ve sakin yansıması ile biliniyor. Bugün, koyu lacivert takım elbise kombinlerinden ve bu stilde kullanılabilecek renklerden bahsedeceğim.

Hem klasik renk siyaha alternatif olması hem de onlarca renk ile kolayca kombinlenebildiği için lacivert; erkek giyimin olmazsa olmaz rengi olarak karşımıza çıkıyor. İstediğin renk bir gömlek ve kravatla, günlük şıklık sağlayabileceğin lacivert takım elbise kombinlerinde, çeşitli detaylarla iddianı artırabilmen de mümkün. Ciddi, huzur veren, dingin bir hava veren laciverti ister açık ister koyu tonlarında kullanabilirsin. Bugün, genellikle koyu lacivert takım elbise kombinlerinden ve stil önerilerini inceleyeceğim.

Koyu Lacivert Takım Elbise Modelleri

Takım elbise modeli denildiğinde artık akla ilk slim fit kalıplar geliyor. Eğer fitsen, vücuduna güveniyorsan dar kalıp olarak tanımlayabileceğim slim fit takım elbise modellerine mutlaka bir göz at. Hem modern hem şık hem de rahat olan bu tasarımlarda kendini çok iyi hissedeceğin kesin. Kilo problemi yaşıyorsan koyu lacivert takım elbiselerin daha geniş, regular modellerini inceleyebilirsin. Onun dışında İtalyan kesim takım elbiseler, kruvaze modeller, yelekli koyu lacivert takım elbiseler de her bedene ve zevke uygun bir şekilde üretiliyor.

Koyu lacivert takım elbiselerde en başta beyaz olmak üzere siyah, mavi, gri, bordo, kırmızı, sarı, yeşil, turuncu gibi onlarca rengi kullanabilirsin. Gömleklerde ve kravat, yaka mendili gibi aksesuar parçalarında bu renklerin barındığı desenlerden de destek alabilirsin.

Koyu Lacivert Takım Elbise Nerelerde Giyilir?

Koyu lacivert takım elbiseler, hayatın her alanında kendine kullanım alanı buluyor. Günlük iş hayatında, toplantılarda, resmi ve özel organizasyonalarda, şık akşam yemeklerinde, davetlerde, düğün vb. yerlerde bu renkte farklı tasarımlarda koyu lacivert takım elbiseleri rahatlıkla giyinebilirsin.

Lacivert Takım Elbise, Erkek Stilinde Nasıl Kombin Edilir?

Lacivertin koyu tonlarında satın alacağın bir takım elbise ile çeşitli kombinler meydana getirebilirsin. Çizgili takım içerisinde düz beyaz ya da mavi gömlek giyinebilirsin. Tam tersini  de yapabilir, düz takım içerisinde çizgili gömlek kullanabilirsin. Çizgili yerine kareli, ekoseli, çiçekli, kendinden desenli gömlekler de tercih edilebilir. Arzu eden beyler, gömlek yerine basic t-shirt, kazak veya triko da giyinebilir. Şıklığı artırmak isteyenler ise koyu lacivert yelekli takım elbise modellerine göz atabilirler. Ayakkabı olarak da yine koyu tonlar, bordo, kahverengi vb. renkler bakabilirsin.

Koyu Lacivert ve Kahverengi Birlikteliği

Koyu lacivert takım elbiselerin hemen hemen her renk ile kombin edilebileceğinden bahsetmiştik. Ancak bir renk var ki lacivertin yanında asaletini parlatıyor. Kahverengi ve tonları, taba tonları koyu lacivert takım elbiseler ile birlikte harika bir uyum oluşturuyor. Gömlek olarak kullandığında boğsa da ayakkabı ve kemer takımlarında mutlaka bu renklere bir şans vermelisin. Bu tonlardan gömlek olarak bej, ekru, sütlü kahve gibi renkleri kullanabilirsin.

Koyu Lacivert-Kırmızı Renginde Kombinler

Siyah, koyu gri, koyu lacivert gibi renklerin yanına en çok canlı renkler yakışır. Ancak bordo ve kırmızı tonları kadar koyu lacivert takım elbiselere uyum sağlayan başka bir seçenek olmaz. Hep dinamik bir hava katacak hem de stilinize imza atacak bu renk kombinasyonunu, gömlekte de kravat ve mendilde de yapabilirsin.

Bu yazımda, koyu lacivert takım elbise stilinden ve bu takımlarda yapılabilecek kombinlerden bahsettim. Koyu lacivertin uyum sağladığı renkleri dikkate alarak sen de kombinlerini oluşturabilir, stil sahibi bir görünüme sahip olabilirsin.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.