Kır Düğününde Nasıl Bir Damatlık Seçilmelidir?

13 Mart 2020
Kır Düğününde Nasıl Bir Damatlık Seçilmelidir?

 İnsanlar zevklerine göre farklı konseptlerde evlenebilir, gelinlik ve damatlık seçimlerini de buna göre yapabilirler. Bugün, kırlarda evlenmeye karar verenler için kır düğünü damatlık modellerini mercek altına alacağım.

Gelin ve damat adaylarının en özel günlerini planlaması aylar önce başlıyor. Çiftler ilk önce düğün mü sadece bir nikah töreni ile mi evleneceklerine karar veriyor. Sonrasında nikah seçeneği tercih edilmeyecekse, nasıl bir düğün yapılacağı konusuna geliniyor. Burada mevsim ve hava koşulları ile bütçeni göz önünde bulundurmalısın. Gelin ve damat olarak tarzınıza, zevklerinize en uygun olan düğünü organize etmeye başlayabilirsiniz. Büyük ve gösterişli bir saray düğünü veya otel düğünü yapacaksan, smokin giymelisin. Daha küçük çapta sade bir düğün organize ediyorsan damatlık takım elbise modellerinden biri yeterli olacaktır. Yazın sahil kenarında kumsal düğünü yapacaksan doğal kumaşardan soft renklerde bir pantolon gömlek ceket üçlüsü harika bir stile imza atar. Peki, kır düğünü yapmayı hayal ediyorsan damatlık olarak ne giyebilirsin? Kır düğünü damatlık modelleri ve dikkat etmen gereken noktaları birlikte inceleyelim.

Kır Düğünü İçin Damatlık Nasıl Olmalı?

Yeşillikler içerisinde doğanın kalbinde evlenmek isteyen çiftlerin organizasyonundan gelinlik ve damatlığına, ayakkabı ve takı seçimine kadar her detay konsepte özel hazırlanmalıdır. Kır düğünü damatlık modelleri arasından seçim yapacak olan damat da bu şekilde düğüne ve geline ayak uydurabilir.

Elbette kır düğünü denilince akıllara ilk olarak rahatlık geliyor. Konfor merkezli bir kıyafet seçimi yapan davetliler kadar gelin ve damat da buna önem veriyor. Ancak buradaki ayrımı iyi yapmak lazım; rahat ve şık olmak ile salaş bir kombin oluşturmak arasında ince bir çizgi bulunuyor. Gelin adaylar abartıdan uzak, aşağıya doğru düz inen, uçuş uçuş bir gelinlik tercih edebilir. Gelinliğini başında ve duvağında taşıyacağı çiçeklerle tamamlayabilir, ayakkabı olarak da dolgu topuklu ya da düz bir ayakkabı giyinebilir. Peki, beyler kır düğününde nasıl bir damatlık seçimi yapmalıdır?

Smokinlerde Kır Düğünü

Smokinlere veda ettiğimiz kır düğünü damatlık modelleri içerisinde rotamızı takım elbiselere çeviriyoruz. Hem düğünün konsepti hem de gelin hanımla bir bütün oluşturmak için damatlar da seçimlerini buna göre yapmalıdır. Bir masal kahramanı olmak için yapman gerekenler çok basit; ortama ayak uydur! İlk olarak kırlarda düğün yapacaksan havanın güzel olduğunu varsayıyorum. O sebeple sıcak havalarda seni terlemeden alıkoyacak, organik ve doğal nefes alan kumaşlardan üretilen damatlık takım elbiseleri incelemelisin. Gece boyunca hem rahat hareket edecek hem de hiç bunalmayacaksın. Bunun yanı sıra hangi renk kır düğünü damatlık modeli seçeceğin de önemli bir noktayı oluşturuyor. Kışı ve kasveti çağıran koyu renklerden, siyahtan, koyu giri ve lacivertten, bordodan uzak dur...

Açık Renkler

Onların yerine beyaz, bej, ekru, pudra pembesi, mavi, mint yeşili, toprak tonları gibi daha çok soft tonlarda damatlık modellerine bakabilirsin. Cesaretini konuşturmak isteyen bir damat adayı isen, canlı ve sıcak renklerde bir takım da oluşturabilirsin. Kır düğünü damatlık modellerinde genel olarak kravat ya da papyon kullanılmıyor. Asıl odak noktası rahatlıkken, seni boğacak bir aksesuar parçası kullanamana gerek kalmayacak. Ancak damatlığını biraz olsun kişiselleştirip hareketlendirmek için aksesuar kullanımına önem vermelisin. Mesela ceket cebinde bir çiçek, yaka iğnesi oldukça tarz durur. Saatini ve takacaksan kemerini damatlığının rengine uyumlu seçmelisin. Ayakkabı olarak da rugan klasik modelleri tercih edemeyeceğin bir gerçek. Bunu yerine çimenlerin üzerinde rahatlıkla yürüyüp eğlenebilmen için spor ayakkabılar ya da oxford, makosen gibi modellere şans verebilirsin.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.