Kimlik Oluşumu

05 Aralık 2017
Kimlik Oluşumu

Kimlik ve kişilik çerçevesinde giyim-kuşam sektörüne bakıldığı zaman kullandığımız her parçanın da kullanan şahsın kimliğine bürünmesi veya şahsa yeni kimlik oluşturması gibi bir konu son zamanlarda ilgileri üzerine topluyor.
Pek çok değişim programlarının bile dünya da yaygın olması yeni oluşumların yer almasına görselliğin aslında bakış açısı ile bütün olduğuna dikkatleri çekerken ‘Nasıl’ kavramına atıfta bulunan bu ilerleme doğru şekilde kullanılan her şeyin doğru algıyı oluşturması ve bunun elinde tutan bireylerin algı yönetimini en doğru şekilde kullandığı görülmektedir.
Peki ya takım elbise insanıysanız? Ne kadar farklı bakış açısına sahip olabilirsiniz veya takım elbise size nasıl bir kimlik katar sorularına cevabı bulmak için bu başlığı sizin için paylaşıyoruz. Eğer takım elbise insanıysanız; Daha çok kararlı ve idealist bir duruşa sahip yönetim algısı edinmiş, planlı adımlar atmayı seven bir yapıya sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Özellikle iş hayatında veya önemli günlerin dışında takım elbise kullanımı erkeksi bir duruş sağlarken doğru kullanım ile birlikte sizinle bütünleşen takım elbiseler insanlar üzerinde doğru etkiyi bırakmanızı sağlayacaktır. Ayrıca takım elbise ile birlikte kullandığınız aksesuarlar ile moda alanında da yerinizi ve kimliğinizi oluşturmuş olacaksınız.
Diğer yandan bakıldığında takım elbise ile oluşturabileceğiniz kişilik algısı da, konuya başlarken değindiğimiz gibi giyim-kuşam alanında kullandığınız parçaların sizin üzerinizdeki etkilerini de konuşabiliriz. Takım elbise kullandığınız yere göre ve kullanım şekline göre etki gösteren bir parça olarak dolaplarımızda yerini almaktadır. Etkili bir parça olan takım elbise imaj ve kimlik olarak daha resmi bir ilenim taşırken, şıklık izlerini de gösterebileceğiniz erkek moda dünyasının birinci sırasında özel kullanım alanında yer almaktadır.
Öyle ki muhakkak her erkeğin dolabında yer alırken iş görüşmeleri, özel günler ve hedef kitleyle iletişimde daha kuvvetli bir duruşu size kazandırmaktadır. Casual kullanımı ile de günlük hayatımızda yer alan takım elbiseler size daha havalı bir görünüm katarak doğru doğru aksesuarlar ile dikkatleri üzerinize çekmeyi sağlayabilmektedir.
Tüm bunların eşliğinde doğru bir imaj ve kimlik oluşumunda dış görünüm ve giyim- kuşamın etkileri yadsınamaz bir gerçeklik oluşturmaktadır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.