Menü
Kapat
Sepetim
Canlı Destek
Kendi Takım Elbiseni Kendin Oluştur
20.04.2020

Kendi Takım Elbiseni Kendin Oluştur

Bir mağazaya girip tek seferde takım elbise alıp çıkmak, diğer seçeneklere göre daha pahalıya patlayabilir. Peki, diğer seçenekler nedir? En ucuz takım elbiseyi satın almak yerine oluşturmayı denemeye ne dersin?

Takım elbiseler genel olarak aynı renk ve kumaştan yapılan ceket-pantolon ikilisinden oluşur. Ancak burada ufak bir hile yaparak, ceket ve pantolonunu ayrı ayrı satın alabilir; takım elbiseni daha ucuza getirebilirsin. Bunun için birbirine uyumlu kumaş, renk ve desenlerde ceket ve pantolon ikilisini önce kafanda kombin etmelisin. Fiyatı daha düşük olan bir ceket buldun diyelim, düşünmeden satın al. Aşırı absürd bir renk ya da modele sahip değilse onlarca marka arasından mutlaka ceketine ayak uyduracak bir pantolon bulabilirsin. Markaların indirimlerini takip ederek bu şekilde tek parça halinde aldıklarınla kendi en ucuz takım elbiseni meydana getirebilirsin.

Bu yazımda en ucuz takım elbise modellerinden bahsetmek istedim. Takım elbiseleri nereden kullanacağından, nasıl en ucuz takım elbiseyi bulabileceğini anlattım. Eski sezonları takip etmeyi, kendi takım elbiseni oluşturabilecek kombin vizyonunu unutma... En ucuz takım elbiseyi satın alman hiç de imkansız değil.

En Ucuz Takım Elbise Kombinleri

Takım elbiseler erkek gardıroplarının olmazsa olmaz bir parçası. Farklı sebeplerle sık sık erkeklerin giyinmesi gereken bu parçayı dikkate alarak, en ucuz takım elbise kombinlerinin nasıl yapılabileceğinden bahsedeceğim.

Takım elbise, ceket ve pantolon ikilisinden oluşan klasik bir giyim biçimini oluşturuyor. Beylerin özel gün ve gecelerde, ciddi ve resmi ortamlarda takım elbise giyinmesi beklenir. Ceket içerisine gömlek giyilir, arzu eden beyler yelekle de kombinine daha güçlü bir imza atar. Genelde kumaştan yapılan takım elbiseler, yünlü, keten, koton vb. kumaş modellerinde de mevsimlere göre karşımıza çıkıyor. Her bedene her bütçeye uygun erkek takım elbise modelleri bulunabilir. Bunun için iyi bir araştırma yapman, bütçeni belirlemen ve nasıl bir takım modeline ihtiyacın olduğunu belirlemelisin. Eğer önceliğin bütçe ise, bu konuda da seninle paylaşmak istediğim ipuçları var. En ucuz takım elbise modellerini nasıl bulabileceğinden, kombinlerinden bahsedeceğim...

Ucuz Takım Elbise Modelleri

Bazı iş yerlerinde, toplantılarda, düğünlerde, çeşitli organizasyonlarda takım elbise giyinmek durumunda kalan erkekler için bu durum pahalıya mal olabiliyor. Birkaç parçadan oluşan takım elbiseler, işçiliği ve dikimiyle maliyetli gelebilir. Metrelerce kullanılan kumaş, tasarım, dikim, düğme ve fermuar gibi aksesuarlar vb. detaylar takım elbiselerin fiyatlarını artırıyor. Bir de bu saydığım noktaların en kalitelisi olsun diyorsan, maliyet artacağı için takım elbiselerin fiyatları da artıyor. En ucuz takım elbise modelleri için takımın birkaç noktasında yüksek kaliteden kaçınabilirsin. Mesela kumaşta kaliteden ödün vermen senin şık bir stil yansıtmanı engeller. Ancak aksesuarlarında yüksek kalite kullanılmamış bir takım senin şık kombinlerini etkilemez, aksine vereceğin parayı azaltır. Bunun dışında elbette birkaç noktayı dikkate alarak nasıl en ucuz takım elbiseyi bulabileceğini öğrenebilirsin.

Eski Sezonlara Bakmayı Unutma

Her sene yeni sezon takım elbise modelleri olarak bize sunulan koleksiyonlar, aslında birbirinin aynısı olmaktan öteye geçmiyor. O sebeple yeni sezon adı altında satılan takım elbiselerin aslında eski sezondan pek bir farkı olmamasına rağmen daha pahalı olduğuna emin olabilirsin. Sen de en ucuz takım elbise modelini ararken, düşündüğün markanın yeni sezon modelleri yerine eski sezondan kalan parçalarını incelemelisin. Klas renklerde, bedenine uygun bir takım elbise bulduğunda; kombinini zaten diğer parçalarında yeni sezon trendlerine göre parçalar kullanarak modifiye edebilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.