Kaliteli Erkek Takım Elbise Modelleri

08 Ekim 2020
Kaliteli Erkek Takım Elbise Modelleri

Erkeklerin star parçaları desek çok da abartmış sayılmayacağımız takım elbiseler, günümüzde geniş skalası ile oldukça fazla seçme şansı sunuyor. Takım elbise ile tarzınızı özgürce ifade edebileceğiniz ve tek düze görünümlerden sıyrılmanızı sağlayan sezonda, zor olan tek şey kendinize en uygun takımı seçmek ve kaliteli bir görünüm elde etmek. Bu görünümü sağlamak için doğru kesim, doğru beden, doğru kumaş seçimi ve detaylar gibi bir çok unsur var. Gelin hep beraber bu detaylara bir göz atalım.

 

TAKIM ELBİSENİN KALİTESİNİ KUMAŞI BELİRLER!

 

Kumaşlar hem görünüş hemde konfor açısından oldukça büyük önem taşır. Bir takımın nefes alan bir kumaştan dikilmiş olması kesinlikle konforunuz için çok önemlidir. Bu anlamda uzak durulması gereken en önemli kumaş Polyester kumaştır. Takım alırken etiketine dikkat edilmeli en azından düşük oranda polyester içermesine önem verilmelidir. Bunun yanı sıra kumaşın yumuşaklığı da ciddi bir önem taşır. Kim tamımı içinde hatır hutur kaşınmak ister ki? Bu konu için en iyi çözüm kesinlikle doğru kumaş bilgisidir. Bu kumaşları gelin birlikte inceleyelim.

 

Yün; çok yönlülüğü ve rafine estetiği ile erkekler için en popüler kumaşlardan biridir. Doğal bir malzemedir. Nefes aldıran bir yapısı vardır, üstelik sıcak tutar.

 

Kaşmir; kendi başına veya bir karışım olarak, oldukça lüks ama bir takım elbise için istenmeyen parlaklık verir. Ama kaliteden ödün vermem diyorsanız kaşmir sizin için yaratılmış.

 

Pamuk; ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında kesinlikle pamuklu kumaş tercih edin. Yarı resmî bir görünüm sağlar ve tüm vücut tiplerine uygundur.

 

Keten; giysiler ultra hafiftir. Sıcak havalarda son derece serin tutar. Fakat dez avantajı da yok değil. Çabuk kırışır ve leke tutar. Bu kumaşı seviyorsanız sıklıkla kuru temizleme yolu göründü demektir.

 

İpek; üstün konfor sağlar ve üretimi polyester gibi kumaşlara göre çok daha maliyetlidir. Böyle bir takım için kesenin ağzını açmaya hazır olun.

 

Kadife; yakından dokunmuş pamuk, ipek ve naylon karışımıdır. Lüks ve nefes alan bir kumaştır.

 

Takım Elbise De Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

 

l Öncelikle bedeninize tam oturan bir takım elbise seçmeniz çok önemli. Zira emanet alınmış gibi bir görüntüyü kimse istemez.

l Pantolon üzerinizdeyken oturduğunuzda, çorabınız pantolon paçalarından bacağınızı göstermeyecek kadar uzun olmalı. Koyu renk çorap tercih etmek çok daha şık bir görünüm sağlayacaktır.

l Ceketinizin içine giyeceğiniz gömleğin kol manşetleri, ceketinizin kol boyundan 1,5 cm daha uzun olmalıdır. Ne daha uzun ne daha kısa. Yoksa takım elbisenizin görüntüsünü bozabilirsiniz.

l Slim fit kesimler kesinlikle takım elbiselerde bu sezon en moda olan kesim. Peki ne demek bu slim fit? ‘Slim fit’ dar kesim anlamına gelmektedir. Giyildiğinde vücudunuza oturan üst bedenlerde bel ve kol kısmı saran, pantolonlarda ise kalça ve baldır kısmını saran kesimlerdeki kıyafetlere slim fit denir. Çok daha güncel ve çok daha şık bir görünüm isteyen erkekler bu sezon bu kesimi bir denemeli.

l Nano takım elbise; nedir bu nano takım elbise? Daha az enerji, su tüketimi ve deterjan anlamına gelir nano takım elbise. Nano takım elbiseler aynı zamanda günlük yaşam rutininde ütü ve benzeri faaliyetleri azaltan, bu sayede hem vakit hemde enerji tasarrufu sağlayan kumaşlar ile yapılmış takımlardır. Doğa dostu oluşu ile de gönülleri çalmıyor değil hani.

l Siyah yada lacivert bir takım elbise giydiyseniz, gömleğiniz düz yada isteğinize göre kareli hatta çizgili bile olabilir. Fakat takım elbise modeliniz kendinden desenli veya kareli ise kesinlikle düz gömlekler tercih etmelisiniz. Yoksa göz yoran, karma karışık bir görünüm ortaya çıkar.

l Peki şu duyduğumuz ama bir çoğumuzun anlamını bilmediği takım elbise de drop nedir? Ceketin bel çevresindeki genişliği hesaplamamızı sağlayan sisteme drop adı verilir. Bir takım elbise ceketinin drop değeri ne kadar küçük olursa o kadar bol ve geniş bir kalıba sahip olduğu anlamına gelir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.