İtalyan Kesim Takım Elbiseler Nerede Ve Nasıl Kullanılır? | Wessi

30 Ocak 2019
İtalyan Kesim Takım Elbiseler Nerede Ve Nasıl Kullanılır? | Wessi

            İtalyan kesim takımlar birçok kişi tarafından son yıllarda oldukça fazla tercih ediliyor. Bunun ana nedeni italyan kesim takımların vücut ile paralel bir etkiye sahip olması söylenebilir. Ancak İtalyan kesim takımların kullanılacak alanlarda önemlidir. İtalyan kesim takım seçilirken öncelikle dikkat edilecek konu renk ve desenleridir. Özellikle erkekler için İtalyan kesim takım elbiseler gardıroblarında yapacakları en önemli yatırım olarak görülüyor. Bunun italyan takım elbiseler tercih edilirken renk ve desen uyumluluğuna dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle koyu mavi, gri ve siyah renklerden oluşan italyan kesim takım elbiseler demirbaş kıyafetler arasındaki yerini alıyor. İtalyan takım elbiselerdeki bu renk ve desen uyumlarına dikkat edilmesinden sonra kullanılacak olan alanlar konusunda da iş toplantılar, düğün ve özel davetlerde rahatlıkla kullanılabilir. İtalyan kesim elbiseler tercih edilirken kişilerin vücut tiplerine uygun bir takım elbise seçmesi oldukça önemlidir. İtalyan kesim takım elbisenin göze hoş görünmesi slim fit takım elbise ile vücudun birbirine paralellik göstermesini sağlamaktır.

 Kol Boyu Sorunu

            Slim fit takım elbiseler tercih edilirken kol boyu sorununa dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle son yıllarda gömlek kolunun takım elbise altından görünmesi ya da görünmemesi konusunda bir takım fikir ayrılıkları yaşanmıştır. Bu konuda kişilerin kendi tercihleri ön plana çıkıyor. Ancak kol boyunun takım elbisenin altında kalacak şekilde kullanımı daha yaygın kullanım şekillerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Ancak kol boyunun görünmesini isteyen kişiler de 1 ya da 1.5 cm olacak şekilde gömlek kol boyunun görünmesini sağlayabilirler. Bu şekildeki slim fit takım elbise kullanımı özel gecelerde ve davetlerde ihtişamlı bir şekilde kullanılabiliyor.

 Slim Fit Takım Elbiselerde Omuz Detayı

            Omuzlar italyan kesim takım elbisenin kullanımı açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle italyan kesim takım elbise tercih ederken omuz ölçülerine dikkat etmeli ve omuz ölçülerine uygun bir italyan kesim yada slim fit takım elbise tercih edilmelidir. Vücuda tam oturması gerektiğinden omuzların geniş ve iri olmasına bağlı olarak kullanılacak olan gömleklerin olduğundan daha dar olmamasına dikkat edilmelidir. Vücut ölçülerinin tespit edilmesinden sonra slim fit takım elbise tercih daha mantıklı bir adım olarak dikkat çekiyor.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.