İtalyan Kesim Takım Elbise Tüyoları

14 Ağustos 2020
İtalyan Kesim Takım Elbise Tüyoları

Takım elbiseler her daim erkeklerin tarzının tamamlayıcısı olmuştur. Doğru seçimler ile erkekleri çok daha karizmatik ve etkileyici fizik yapısında gösten bu zatı şahanenin sizlere kattığı kaliteli imajı anlatmaya bile gerek yok sanırım. Her tarza ve fiziğe uygun bir takım elbise bulmak günümüzde oldukça kolayır. Geçmişte işlemeli ceketten takım elbiseye geçiş 1666 yılında ingilterede başlamıştır. Yelekler de eklendikten sonra 18. yy’ın sonuna kadar hiç bir değişikliğe uğramamıştır. Takım elbiseler son derece klasik ve zamansızdır. Her ne kadar günümüzde spor match edilmeye başlansa da klasik esintisi her zaman kendini belli eder. Kesinlikle her erkeğin gardolabında birkaç adet bulunması gerekmektedir.

 

İtalyan Kesim Takım Elbiseler ve En Belirgin Özellikleri

 

İtalyan kesim takımlar genellikle dar kesimdir. Giydiğinizde vücudunuza tam oturur ve ceket boyu diğerlerinden daha kısadır. Özellikle üçgen vücut dediğimiz vücut tipine sahipseniz kesinlikle sizin için yaratılmış bir modeldir. Ceketleri genelde 2 düğmeli olur ve arkadan yırtmacı olmaz. Pantolonlarının iste paça boyu kısa ve dardır. Orta boylu beyleri hem daha fit hem daha uzun gösterdiği inkar edilemez bir gerçektir. Güncel duruşu sayesinde styling konusunda oldukça gelişmiş ve güncel durursunuz.

 

Takım Elbise Tüyoları

 

l Kol düğmesi olan manşetler kesinlikle sizi daha asil ve kaliteli gösterecektir. Kol düğmesiyle en çok beyaz gömlek yakışır. Fakat bunu yaparken koyu renk takım seçmeye özen göstermelisiniz. Özellikle gömlek kol boyunuzun ceketten 1, 1.5 cm uzun olmasına dikkat edin.

l Takım elbiseleri top noktaya çıkaran elbette aksesuarlardır. Kemer ve ayakkabı uyumuna önem göstermelisiniz. İnce bir kemer tercih ederseniz çok daha şık olacaktır. Bunun yanında ceketinizin cebine iliştirdiğiniz şık bir mendil de oldukça etkileyici bir hava katabilir. Tabii kravat ile muhteşem bir uyum yakaladığınız takdirde, aksi bir durumda pek de hoş olmayabilir.

l Fit görüntüyü tamamlamanın en önemli yolu unutmayın ki yelekten geçer. O sizin sihirli yardımcınızdır. Omuzlarınızı, gömleğinizin oturuşunu ve tabi ceketinizin muazzam duruşunu kesinlikle şık bir yelekle sağlamak mümkün.

l Önemli konulardan bir diğeri ise oturunca paçalardan gözüken o bacaklar. İşte en büyük problem, bu bütün karizmanızı yerle bir edebilir. Kesinlikle derinizin gözükmeyeceği uzun çoraplar tercih etmelisiniz. Takım elbise çorabı adı altında satılan uzun ve koyu tonlu çoraplar doğru tercih olacaktır. Beyaz çorap görüntüsü ise unutmayın ki kesinlikle çağ dışı.

l Kravatınızın boyundan kesinlikle emin olun. Ne çok uzun ne çok kısa, kemerin hemen üstünde olması gerekir.

l Pantolon paçaları ayakkabının üstünde olmalıdır. Tabanına kadar inen paçalar yığma ve çirkin bir görüntü oluşturur. Bu kadar özen gösterdiğimiz takımımızın başkasından ödünç almış gibi durmasını asla istemeyiz değil mi?

Doğru Takım Elbise Nasıl Seçilir?

Öncelikle vücuda uygun kesim tercih edilmelidir. Sonra kumaşı, rengi, dikimi ve detayları birbiriyle uyum içerisinde olmalıdır. Vücudunuza uygun bedeni seçebilmeniz için bir profesyonel eşliğinde vücudunuzun doğru analiz edilmesi çok önemlidir. Takım elbiselerde genellikle koyu tonlar tercih edilir ( siyah, antrasit, koyu lacivert vb.). Bu kesinlikle doğru bir tercihtir. Bu sayede çok daha resmî bir hava yakalanır. Siyah ve lacivert, otorite ve güçlü duruşu temsil eder. Kurumsal bir işte çalışıyorsanız bu renkleri tercih etmenizde fayda var. Kumaş tercihlerinin de önemi büyüktür. Öncelikle mevsime uygun, terletmeyen kumaşlar seçilmelidir. Eğer boyunuz kısa ise kısa paça yerine duble paça tercih ederseniz boyunuz olduğundan uzun duracaktır. Fakat ortalama veya uzun bir beyde kısa paça son derece iyi durmaktadır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.