İş Hayatında Takım Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

24 Ocak 2020
İş Hayatında Takım Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

Takım elbise modasında son sezon yeni çıkan parçalar arasında yelekli ve desenli takım elbise modelleri ilk sırada yer almaktadır. Düğün, kına, nişan gibi davetlerin yanı sıra çeşitli açılış ve etkinlikler için de bu modeller sıklıkla tercih edilmektedir. Görsel bakımdan kişiye farklı bir hava takan yelekli takım elbiseler aynı zamanda görünümü bütünlemektedir. Bu model takım elbiseler proporsiyonu düzgün göstermesinin yanı sıra sonbahar ve kış aylarında daha rahat etmenizi sağlamaktadır.

 

 Yeni sezon erkek takım elbise modellerinden bir diğeri ise desen detayları bulunan takım elbiselerdir. Genel olarak kumaşı desenli olmaması ile birlikte cekette yaka ve cep detaylarında desen detaylar bulunmaktadır. Bu tarz takım elbiseler ile herkesten farklı bir hava yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra takım elbiseyi sade bırakıp gömlekte desen kullanılan takım elbise modelleri de etnik tarzda olan kişiler için takım elbise modelleri arasında yer almaktadır.

 

 Şık Takım Elbise Modelleri Nelerdir?

 

 Şık takım elbise modelleri arasında yelekli modeller de yer almaktadır. Görünümü daha modern bir hale getiren yelek detaylı takım elbiseler aynı zamanda şık mekânlar için uygun takım elbise seçimi olacaktır. Şık takım elbise modelleri arasında koyu bordu ve mavi renk takım elbiseler sezonun öne çıkan parçalarıdır. Bunun yanı sıra takım elbisede kumaş düğme de son zamanlarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu tarz detaylar görünümü daha şık hale getirmektedir.

 

 Şık takım elbise seçimi yaptıktan sonra bu şıklığı destekleyecek parçalar kullanabilirsiniz. Takım elbiselerde vazgeçilmez ceket cebinde mendil detayı bunlardan biridir. Saat ve yüzük kullanımı mutlaka olmalıdır. Şık davetler için gömlekte kol iğnesi kullanılmalıdır. Bu aksesuar takım elbiseyi hem şık hem modern hale sokacaktır. Ayakkabı seçimi daima takım elbisenin kumaşına ve tarzına uygun olmalıdır.

 

 Erkek Takım Elbise Modelleri

 

 İş hayatı için takım elbise seçimi daha sade ve ciddi olmalıdır. Bu tarz yerler için takım elbise seçerken parçaların düz, aynı renk ve aynı kumaşta olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra daha rahat iş ortamı olan kişiler için takım elbisenin içerisine kazak kombini yapılabilir. Daha rahat bir ceket seçimi ile kombini tamamlayabilirsiniz. İş hayatında takım elbise seçiminde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer konu ise takım elbisenin renkleridir. Daha koyu tonlarda seçim yapmak her zaman daha doğru olacaktır.

 

 İş hayatında takım elbise kombininde kravat seçimi farklı renkte olabilir. Daha farklı ve desende kravat seçimi iş ortamında doğru ve herkesten farklı bir görünüm yaratacaktır. Bu tarz ciddi kombinlerde saat kullanımı aksesuar seçenekleri arasında en doğru seçim olacaktır.

 

 Rahat ve Etnik Modeller Nelerdir?

 

 Günlük hayatta ya da gün içerisinde takım elbise giymesi gereken kişiler için rahatlık çok önemlidir. Özellikle öğle yemeklerinde ve toplantılarında takım elbise ile hem ciddi hem de rahat bir görünüm sağlamak isteyen kişiler için kombin yapmak zor gelebilir. Rahat takım elbise modelleri arasında kadife kumaş takımlar başta gelmektedir. Kadife ceket ve pantolonlar gün içerisinde daha rahat etmenizi sağlayarak aynı zamanda ciddi bir iş görünümü oluşturacaktır.

 

 Kadife takım elbise modellerinde yalnızca ceketi kadife pantolonu kumaş ya da jean kumaşı olan takımlar bulunmaktadır. Bu tarz takımlar gün içerisindeki yemekli toplantılar için doğru görünümü oluşturacaktır. Takım elbise modellerinde rahat görünüm için blazer ceket ve kumaş pantolon takımlar da bulunmaktadır. Yeni sezon çıkan bu parçalar günlük takım elbise kullanımı daha rahat bir görünüm ile birleştirecektir.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.