Gündelik Yaşam İçerisinde Tercih Edilen Gömlekler | Wessi

11 Şubat 2019
Gündelik Yaşam İçerisinde Tercih Edilen Gömlekler | Wessi

 Özel Davet ve Gecelerde Tercih Edilen Gömlekler

 

 Her erkeğin özel davet ve geceler için gardrobunda olması gereken kıyafet gömlektir. Erkek gömlekleri çok çeşitlidir ve bu çeşitler arasında tercih yapmak zor hale gelmektedir. Özel davet ve gecelerde bakışları üzerinde toplamak isteyen bir erkek gömlek seçimini iyi yapmalı ve gömleğini doğru parçalar ile kombinlemelidir. Klasik tarzdaki düz sade gömlekler, özel davet ve geceler için birebirdir. Sade gömlek, bir kravat ile kombinlenebildiği gibi aksesuar olarak da saat mutlaka takılmalıdır. Gömleğin vücuda uygun olması ve renk seçiminin abartılı olmamasına özen gösterilmelidir. Uzun sade gömlekler, kış mevsimi içerisindeki özel gecelerde tercih edilirken, kısa kollu gömlekler yaz mevsimindeki özel davetlerde tercih edilir.

 

 Gündelik Yaşam İçerisinde Tercih Edilen Gömlekler

 

 Erkekler, kadınlara oranla giyimlerine daha az önem vermekte ve kolaylarına kaçan ilk kıyafeti giymektedir. Gömleğin, rahat olması ve erkek bireye sağladığı şıklık sebebi ile en fazla tercih edilen erkek kıyafetleri arasında yer almaktadır. Oduncu tarzındaki gömlekler, desenli ve slim fit gömlekler gündelik yaşamda çok tercih edilen gömlek modellerindendir. Spor tarzaki gömleklerse erkek bireylerin yoğun ilgisine maruz kalmakta ve çok sık tercih edilmektedir. Spor gömlek, şık bir aksesuar ile kombinlendiğinde ideal erkek giyimi ortaya çıkar. Spor gömlekler, günün her anında kurtarıcı görevini görür. Birbirinden farklı kumaş türleri ile gömlek modelleri, her mevsim için uygun hale getirilmektedir.

 

 İş Hayatında Tercih Edilen Gömlekler

 

 Erkeklerin zamanlarının büyük bir bölümü iş ortamında geçmektedir. İş ortamında her daim şık olmak isteyen erkek bireyler, gömleklerinin vücutlarına oturmasına ve şık görünmesine dikkat eder. İş hayatı içerisinde klasik tarzda gömlekler tercih edilir ve klasik bir görünüm oluşturulur. Ciddiyet gerektiren ortamların başında gelen iş ortamı için en uygun gömlekler sade ve klasik tarzdaki gömlek modelleridir. Bu gömlek modellerinde, tek renk kullanımına önem verilmeli ve gömlekler beyaz hariç kapalı renklerden olmalıdır. Klasik gömlek, iyi bir ceket ile kombinlenirse iş ortamı için uygun görünüm kazanılır. Toplantı gibi durumlar için casual gömlek tercih edilmektedir. Takım elbise zorunluluğu olmayan iş ortamlarında casual gömlek giyilmesi en doğrusu olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.