Gündelik Hayatta Takım Elbise

05 Aralık 2017
Gündelik Hayatta Takım Elbise

Günlük rutin hayatımızdan söz edecek olur isek erkekler olarak takım elbisenin gücünü ve şıklığını bilmemize rağmen çok kullanılan ürünler değillerdir. Genel olarak özel günlerin önemine anlam katmaları doğrultusunda takım elbise, ceket ve gömlek-pantolon kombinasyonlarına yönelme görülmektedir.
Nasıl ki günümüz koşullarında resmi kurumlar olmak üzere şirket, firma gibi çalışma hayatına hitap eden alan, giyim-kuşam kuralları çerçevesinde hayatımıza entegre olmuş durumdadır. Bu durumu biraz daha casual görünüme çevirerek normal hayatımızda takım elbise kullanımını entegre etmemiz gerekliliğini size uygun hale getirmeyi anlatmaya çalışacağız.
Hayatımızda ki değişimler günlük olduğu gibi takım elbise dünyası da bu değişimden nasibini almakta, her geçen gün modernize edilmiş çeşit olarak gelişmiş bir yelpaze ile bize sunumlar yapılmaktadır. Öncelikle takım elbise çeşitlerini tanımamız gerekmekte hayatımızda doğru yerini bulabilmek için;
6 drop takım elbise, 4 drop takım elbise, yelekli takım elbise, düz takım elbise, ekose takım elbise, kaşe takım elbise, çizgili takım elbise, kruvaze takım elbise, klasik takım elbise, noktalı takım elbise olmak üzere bilinen ve bilinmeyen birçok çeşit mevsimsel olarak, çalışma koşulları açısından, rahatlığı ve şıklığı düşünülerek hazırlanmaktadırlar. Peki, siz beylerin bu yolda günlük yaşamınızda hangi takım elbiseyi nasıl kullanmanız gerektiğine gelecek olur isek;
Öncelikle vücut tipinizi ve bedeninizi doğru şekilde tanımanız gerekmektedir. 6 ve 4 drop olarak belirtilen rakamlar sizin bel bölgenizin kalınlığı ile doğru orantıdayken 8 drop kalıp ise boy uzunluğunuza hitap etmekte ve genelde özel durumlara girmektedir. Onun haricinde klasik kesimler ve slimfit kesimler sizin ölçülerinizle uyumu ile doğru orantıdadır. Orta yaş genelde klasik kesimleri tercih ederken, genç kuşak daha üzerine oturan slimfit kalıpları tercih etmektedir.
İşin çeşit kısmına girdiğimizde ise zevkinizle doğru orantıda olan bu alan vücut tipinizde ki kusurları kapatmak içim kullanabileceğiniz durumlarda işe yaramaktadır. Çizgili takım elbiseler boyunuzu uzun gösterirken, yelekli takım elbiseler bel bölgenizdeki genişliği kapatarak daha fit görünmenizi sağlamaktadır. Kruvaze takım elbise göğüs altından kalça bölgenize kadar bel bölgenizi sardığı için sizi daha geniş omuzlu göstermektedir.
Bunun yanı sıra mevsimsel olarak bakıldığında kaşe, yün gibi takım elbise modelleri siziz serin havalardan korurken, yaz aylarında rahatlığına düşkün beylerin keten ve pamuklu gibi türleriyle hayatına eşlik etmektedir. Bir de genel olarak her mevsim için üretilmiş ve genel olarak her erkeğin dolabında bir adet bulunması gereken poliviskon ve yine pamuklu kumaş siz şık beylere hitap etmektedir. 
Sonuca bakmamız gerekirse eğer doğru takım elbiseyi günlük hayatımıza entegre sürecinde vücut tipine göre, mevsime göre ve kumaşın yapısına göre seçilecek olursa, tüm bunların bilincinde olarak adım atmanız hem sizi rahat ettirecek hem de doğru orantıyı sağlamış olacaksınız. 
Tüm bu süreçte biz WSS WESSI ailesi olarak sizin için ışık tutmaya çalışacağız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.