Gri Takım Elbise Nasıl Giyilir? Nasıl Seçilir?

06 Şubat 2020
Gri Takım Elbise Nasıl Giyilir? Nasıl Seçilir?

Erkek modasının en sık tercih edilen kullanışlı rengi gri, takım elbiselere de ağırlığını koyuyor. Peki, gri takım elbise nasıl giyilir? Doğru gri takım elbise nasıl seçilir?

Takım elbisenin yer almadığı bir erkek gardırobuna rast gelmek mümkün değil. Günlük  ve iş hayatında, özel gün ve gecelerde erkeğe tartışmasız bir şıklık sunan takım elbiseler; bugün onlarca renk, desen ve model çeşidiyle karşımıza çıkıyor. Tüm bu seçeneklerin içerisinde öyle bir renk var ki, her tonu ile istediğiniz ortama rahatlıkla girebilirsiniz. Bu renk elbette gri... Gri takım elbiseleri mercek altına alıyor;  bu renkteki bir takım elbisenin nasıl kombinlenmesi gerektiğini, gri takım elbiseyi nasıl seçebileceğinizi anlatıyoruz.

GRİ TAKIM ELBİSE NASIL GİYİLİR?

Dolabınıza yapacağınız bir yatırım olarak düşüneceğiniz gri takım elbiseleri, renkleri bakımından üç gruba ayırıyoruz: Açık gri, gri ve koyu gri (füme) takım elbise modelleri.

Gri takım elbise nasıl giyilir sorusunun cevabı ilk olarak renk seçiminde gizli. Eğer ilkbahar ve yaz mevsiminde günlük hayatta giymek, sokaklarda kasmadan rahatça dolaşabilmek istiyorsanız seçiminiz açık gri takım elbiselerden yana olmalıdır. Ciddiyetten uzak bir stil olacağı için takımın kendisinde ya da gömlek seçiminizde farklı renklere, desenlere yönelebilirsiniz.

Biraz daha resmi ortamlarda, iş görüşmelerinde giyinecekseniz seçiminiz gri takım elbise olmalıdır. Ne siyah kadar sıkıcı ne lacivert kadar klasik olan bu renk takım elbiselerinizi; siyah, beyaz, mavi, pembenin açık tonları, lila gibi renklerdeki gömleklerle tamamlayabilirsiniz. Stiline dinamik bir hava katmak isteyen beyler ise çizgili ya da kendinden desenli gri takım elbiseler giyinmeyi deneyebilir. Bu renk takım elbiselerde ayakkabı ve kemerinizi ise takım olarak siyah seçerseniz, daha iyi duracaktır.

Koyu gri takım elbiseler ise yılın her günü tercih edilebilir fakat daha çok kış mevsiminde, soğuk havalarda yardımınıza koşar. Bu takımları neredeyse her renk ile kombinleyebilirsiniz. Bordo koyu grinin en yakın arkadaşıdır; ayakkabı, kemer, kravat ya da mendil seçiminde bunu dikkate almakta fayda var. Onun dışında beyaz, mavi, pembe, sarının çeşitli tonları da koyu gri takım elbiseler yakışır. Siyah çarpıcı bir görünüm sunsa da eğer esmer tene sahipseniz tercih etmenizi önermem.

GRİ TAKIM ELBİSE NASIL SEÇİLİR?

Boy ve kilonuza göre vücudunuza tam oturan bir gri takım elbise satın aldığınızda, dolabınıza yıllar boyu etkisini göreceğiniz sağlam bir yatırım yapmışsınız demektir. Doğru gri takım elbiseyi seçmek için önerilerimizi dikkate alın.

  • Takım elbisenin tam bedeniniz olması, bir beden küçük ya da büyük olmaması gerekir.
  • Gömlek kolunun mutlaka ceket kol boyundan bir iki parmak kadar uzun görünmesi önemlidir.
  • Günlük giymek için gri takım elbise alıyorsanız ceketi tek düğmeli, özel davetler ve iş için alıyorsanız 2 ya da 3 düğmeli ceket modellerini tercih etmelisiniz.
  • Gri takım elbisenizi denediğinizde ceketin omuzlarınıza tam olarak oturduğundan emin olun. Omuz noktasında çökme, bolluk gibi potlukların bulunması hoş durmaz.
  • Pantolon boyunu tabana kadar gelmeyecek şekilde, ayakkabınız ile aynı hizada kısaltmalısınız. Paça boyu ne bacağınız görünecek kadar kısa ne de yere değecek kadar uzun olmalıdır. Otururken de bacağınızın görünmeyeceği uzunlukta, takım elbisenizle aynı düz renkte bir çorap giymelisiniz.
  • Gri takım elbise nasıl giyilir sorusunun cevabı biraz da aksesuarlarda saklı... Oldukça kullanışlı olan bu renk takımlarınızda, seçeneğiniz oldukça fazla. Kravat, mendil, yaka çiçeği gibi aksesuarlarınızda mor, sarı, pembe, mavi, beyaz kullanmaktan çekinmeyin. Hatta kravat ve mendillerinizde farklı renklerdeki desenlere de yer verebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.