Erkeklerde Şıklığını Arttıran Ceket Modası | WSS

14 Aralık 2018
Erkeklerde Şıklığını Arttıran Ceket Modası | WSS

 Erkek Ceket Modelleri 

            Erkek ceket modellerine bakıldığında deri, kaşe, keten, klasik, kruvaze, spor, pamuk, penye, slim fit ceket ve velvet ceket gibi modellerin olduğu görülmektedir. ceket modelleri erkek tarzına en uygun olan ve giyildiğinde çok şık gösteren kıyafetlerden biridir. Ceketlerin türü mevsime göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle kış mevsiminde erkek kıyafetinde ceketin vazgeçilmez bir önemi vardır. Kış aylarında daha çok yünlü ve kaban tarzı ceketler kullanılırken, ilkbahar aylarında ise insanı serin tutacak ince penye ceket türleri giyilmektedir.

 Erkek Modasında Ceketlerin Yeri Ve Önemi

            Erkek giyiminde kullanılan ceket modellerinden biri olan deri ceket çok soğuk geçen kış günlerinde çok fazla tercih edilmemektedir. Ancak sonbahar mevsiminde modaya uygun olarak giyilebilmektedir. Deri ceketler daha ziyade genç yaş grubundaki erkeklere hitap etmektedir. Kaşe ceket modelleri ise daha çok takım elbise üzerine uygun olup özellikle resmi yerlerde ya da özel toplantılarda tercih edilen bir kıyafettir. Bir diğer model olan spor ceketler daha çok kot pantolon ve sportif giysiler ile daha çok tercih edilen ve gençlerin tarzına daha çok uyan bir ceket türüdür. Spor ceketler kapüşonlu ve kapüşonsuz olmak üzere iki farklı türde tasarlanmıştır.

 Erkek Kombinelerinde Kullanılan Klasik Ceket Modelleri

            Erkek kombin modellerine bakıldığında slim fit tarzı denilen dar kesimli ceket modelleri ile yapılmış olan kombinler daha çok genç olan erkeklere hitap ederken, klasik geniş kalıplı ve düz kesimli olan ceketler ise daha çok orta ve yetişkin kesime hitap etmektedir.

 Pamuklu Ve Kruvaze Ceket Modelleri

            Pamuklu ceket modelleri sıcak tuttuğundan daha çok kış mevsiminde tercih edilen bir ceket türü iken kruvaze ceket modeli ise özellikle erkek kombin yapımında en çok tercih edilen erkeklerin vazgeçilmez kıyafetlerinden birisidir. Kruvaze ceketler şekil olarak önden çapraz bir şekilde kapanan ve üzerinde dört ile sekiz düğmesi bulunan ve bunun yanı sıra görünüm olarak hem ceket hem kaban hem de takım elbiseye benzer bir şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle de birçok erkeğin özellikle de genç kesimin rağbet gösterdiği ve şıklığına şıklık katmak için giydiği özel ceket türlerinden birisidir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.