Erkek Siyah Şişme Mont | Wessi

26 Ekim 2020
 Erkek Siyah Şişme Mont | Wessi

Sürekli değişen moda akımlarında uzun yıllardır yerini koruyan şişme montlar hem çok kullanışlı hem çok şık hemde sıcacık. Erkekleri kış ayları geldiğinde coollukta nirvanaya taşıyan şişme montların en çok tercih edilen rengi kesinlikle siyah. Hem kombinlemesi daha kolay hemde çok daha şık ve asil duruyor. Tarzınızı daha yükseklere çekmek istemisiniz? Şimdi tarzlarında atağa geçmeye hazırlanan beyler renklere ve alternatif kombin önerilerine hazırdır diye düşünüyoruz. Bazı insanlar soğuk havalarda renklerden enerji alırlar. Bazıları ise siyahın gücünden beslenir. Şişme montlar italyanın 80’ler kuşağından ortaya çıkmıştır. 90 lı yıllarda popülaritesini arttıran şişme montlar 2020 yılında hala tahtını koruyor.

 

 Şişme montlar daha spor bir kesime sahip olduğundan klasik kesim kıyafetler ile kombinlenmemektedir. Fakat şişme montlar bel hizasında olduğu için bacak boyunu oldukça uzun gösterir ve kış aylarında spor kombinlerin en güzel tamamlayıcısıdır. Genelde oldukça kalın bir yapıya sahiptirler ve kumaşı nedeniyle soğuğa karşı çok iyi korurlar. Bu sezonda hemen hemen her renk ve boyda şişme mont modellerini mağazalarda bulmak mümkün. Böylesine tercih edilen bu parçaların bizi en çok cezbeden tarafı hiç şüphesiz sıcacık tutan yapısı. Acımasız soğuklara karşı koruyan bu parçaların yıkanması, kuruması, temizlenmesi epeyce özen göstermeyi gerektiren işlemlerdir. Çünkü yıkama kurutma aşamasında talihsizliklerle karşılaşmak mümkündür. Bunlardan en sık karşılaşılan ise tüylerde sönme. Bu nedenle montları yıkamak için geliştirilmiş deterjanları kullanmakta fayda var. Casual tarzda giyindiğiniz bir günde size eşlik edebilir. Kot kombinlerinizi mükemmel tamamlayabilirler.

 

 SİYAH ŞİŞME MONT KOMBİN ÖNERİLERİ

 

Siyah şişme montların iki türü vardır. Biri parlak yapıda diğeri ise mat yapıdadır. Her ne kadar parlağı göze daha hoş gelse de mat olan daha kullanışlıdır. Siyah balıkçı yaka bir kazak ile siyah bir kotu kombinleyebilirsiniz. Ayağınıza siyah bir bot giyin. Üzerinize mat bir şişme mont giyerek siyahın asaletini komple tarzınıza yansıtmış olursunuz.

 

 Çok kalın olmamasına rağmen içinde genelde kaz tüyü yada elyaf bulundurduğu için çok sıcak tutan bu mont türünün içine yarım yollu tişört de giyebilirsiniz. İçiniz ince olsa bile üşümeyeceğiniz için rahatça kombin yapmanız mümkün. Beyaz yarım kollu tişört, kot pantolon ve beyaz spor ayakkabı ile parlak yapıdaki şişme montu match edebilirsiniz. Bu da günlük havalı bir kombin olacaktır. Siyah renkteki şişme montun içine giyeceğiniz renk yelpazesi oldukça geniştir. Zira siyah hemen her renkle uyumu yakalar. Eşofmanla da giyebilirsiniz, kot pantolonla da. Yalnızca klasik giyimle olmaz, bunun için fazla spor bir kesime sahiptir.

 

ŞİŞME MONT NE KADAR ESTETİK?

 

Siyah, kırmızı, mavi, yeşil.. rengarenk şişme montlar soğuktan koruma özelliği ile öne çıkarken, estetik yönünden de iddialı bir seçim olacaktır.

 

Eğer soğuktan korunmanın yanı sıra estetik kaygısı da taşıyorsanız, ille de şişme mont istiyorum diyorsanız öncelikle bedeninize tam olan bir mont edinin. Bunun yanı sıra son raddeye kadar şişirilmiş, sizi adeta az sonra uçacak bir balonmuş gibi gösteren modellerden uzak durun. Piyasada o montlardan oldukça fazla var çünkü.. Gövde balın gibi yuvarlak, yanlara doğru geniş hacim, kısalmış ve palazlanmış kollar. Kesinlikle itici ve komik. Hele birde bunu kısa boylu insanların giymesi net bir biçimde facia. Aynı zamanda uzunun versiyonları da bedene göre alınmazsa, görüntü açısından son derece kötü bir sonuç ortaya çıkar.

 

 Doğrusunu söylemek gerekirse bayanlar için üretilmiş şişme montlar çok daha estetik ve zariftir. Maalesef erkekler için üretilen montların çoğu nispeten daha kaba ve estetikten uzak. Bu durum tabi tüm mont markaları için geçerli değil. Daha ince yapılı, içi daha az dolgulu modelleri seçerseniz ve kumaş kalitesine özen gösterirseniz çok zarif ve şık bir görünüme kavuşmanız mümkün.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.