Menü
Kapat
Sepetim
Canlı Destek
Erkek Gömlek Modelleri 2021 Trendleri
04.05.2020

Erkek Gömlek Modelleri 2021 Trendleri

Tarihi çok eskilere dayanan gömlek, erkek modasının en çok gördüğümüz kıyafet parçalarından biri. Erkek gömlek modelleri 2021 trendlerini  inceleyerek sen de bu klasik parçayı stilinde daha etkili bir şekilde kullanabilirsin.

Gömleğin Geçmişten Günümüze Tarihçesi

Bugün hem erkek hem de kadın modasında hatrı sayılır bir yeri olan gömlek, dolaplardan çıkarıldığında kombin yapmakta epey zorlanacağımız kesin. Bu köklü ve vazgeçilmez parçayı daha yakından tanımalı, sezonun trendleri gereğince stillerinde fark yaratacak şekilde kullanmalısın.

İlk olarak eski Mısır'da kullanıldığı rivayet edilen gömlek, yüzyıllar içerisinde farklı dönüşümler geçirerek günümüze kadar ulaştı. Önce soyluların ve kraliyetin kıyafeti olarak bilinen gömlek, zamanla hem farklı tabakalara hem de çeşitli milletlere dağıldı. 16. yüzyılda dantel vb. kumaşlarla süslenen bu parça, daha sonraları yakanın öneminin anlaşılmasıyla bambaşka bir boyuta taşındı.

Mısırlılar onu, kolların ve başın geçebilmesi için bırakılan boşluklardan oluşan dikdörtgen bir keten parçası şeklinde giymekteydiler. Ortaçağda kraliyet ailelerinin önemli sembolüydü. 16. yüzyılda, dantellerle ve fırfırlarla süslenerek ağır ve soylu görünüme büründü. 18. ve 19. yüzyıllar Avrupa’da süslü ve çok katlı yakaların zamanıydı. Yakanın gömleğin en önemli unsuru olduğunun fark edilmesiyle birlikte, yaka gömleğe karakterini vermeye başladı.

Slim Fit Gömlek Ne Demek?

Gömlek modelinin az çok nasıl günümüze kadar ulaştığını anladıysan, erkek gömlek modelleri 2021 trendlerine göz gezdirebiliriz.

İlk olarak son yılların en popüler gömlek trendine imzasını atan slim fit gömlek modellerinden bahsedelim. Slim fit ne demek? Bu kalıp gömlekler, fit ve zayıf insanlar için tasarlanmıştır. Kişinin bedenine oturacak şeklinde tasarlanan slim fit gömlek kalıpları, kilo problemi yaşayan beylerde pek de şık durmaz. Slim fit gömlekler, erkek gömlek modelleri 2021 trendleri arasında yer alır. Onlarca renk ve desene bu tasarımlardan satın alarak kombinlerinde yer verebilirsin.

Desenli Gömlek Kombinleri

Stilinde iddiasını konuşturmak isteyen beyler, erkek gömlek modelleri 2020 stilinde desenlere yer vermeli. Onlarca desenden üretilen gömlekler, kimi yerde daha hafif ve klas, kimi yerdeyse capcanlı ve enerjik tasarımlarda olacak şekilde tercih edilebilir. Özellikle takım elbiselerin içerisinde çizgili, kareli, ekoseli gömlekler giyinebilirsin. Eğer yazlık ve günlük kombin yapacaksan da, bulunduğun mevsime uygun olacak bir kumaştan desenli bir gömlek giyinebilirsin. Çiçek desenlerinden, tropikal havalardan, palmiye yapraklarından harika gömlek kombinleri çıkarabileceğini unutma... Bu tarz kombinlerinde özellikle yazın keten kumaşlar, chino pantolonlar, renk renk şortlar, kısa kollu desenli gömlekler, güneş gözlüğü, sandalet ve yüzüne yakışan bir şapka modeli kullanabilirsin.

Gömlek Yaka Modelleri

Gömlekler sadece önündeki düğmelerden ibaret değil elbette. Bu parçaya asıl anlam kazandıran nokta, kullanılan yaka türüdür. Düz yaka, yuvarlak yaka, düğmeli yaka, şeritli yaka, iğneli yaka, kontrast yaka, Ata yaka gibi modellerin hem kullanım amaçları hem de şekilleri birbirinden çok farklıdır. Kimisi kravat ya da papyon takmaya uygun olmayan gömlek yakası modellerinden bazıları da sadece kravat veya papyon takmanı gerektirir. Bu noktada yapacağın herhangi bir hata, seni stil sahibi olmaktan alıkoyabilir. Hangi yakanın, nasıl bir tarzla birleştirilebileceğinden ve stiline adapte edebileceğinden haberdar olmalısın.

Bu yazıda seninle erkek gömlek modelleri 2021 trendlerine genel olarak bakmış olduk.  Gömleğin tarihsel gelişimine değinerek ayrıca erkek gömlek kombin çeşitleri, gömlekle yapabileceğin stil oyunları, bir gömleğe kişilik kazandıran yaka çeşitlerini anlattım.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.