Erkek Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir?

27 Kasım 2018
Erkek Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir?

Blazer ceket spor ceketler ile benzerlik gösterse de spor ceketlerden ayrılan bir kaç özelliği bulunmaktadır. Erkek kombinlerinde gereklilik sayılan blazer ceketler, kadınlar da iş hayatında oldukça fazla tercih etmektedir. Blazer ceket modellerinin en belirgin özelliği düğmelerin metal olması ve cep bölmelerinin üzerinde arma olmasıdır. Metal düğmeler ve arma blazer ceketleri sporlaştıran iki özelliktir. blazer ceket erkek modelleri tek düğmeli ve ya iki düğmeli olarak tasarlanmaktadır. Blazer ceket modelleri kot pantolonlar ile kombinlendiğinde spor bir tarz oluşturur, klasik pantolonlar ile kombinlendiğinde ise, şık bir görünüm sağlar. Blazer ceket modellerinin içerisine her daim gömlek tercih etmek gerekmiyor. Kot pantolon ve blazer ceket modelini polo yaka ya da bisiklet yaka tshirtle de çok şık bir hale getirebilir ve modern bir kombin oluşturmuş olursunuz.

Blazer Ceket Nasıl Giyilir?

Blazer ceket, ister klasik tarzda ister spor tarzda tercih edilebilmektedir. Spor bir kombin oluşturmak istiyorsanız dar kesim spor bir pantolon ve spor ayakkabı ile harika bir uyum oluşturmaktadır. Daha ağır ve klasik bir görünüm için ise, dökümlü modele sahip bol paça pantolonlar da tercih edilebilir. Blazer ceket erkek modelleri günlük hayatta da kullanılabileceği gibi özel gün ve özel gecelerde de rahatlıkla tercih edilebilir. Blazer ceket modellerinin genellikle lacivert rengi trenddir. Gri pantolon ve ya krem pantolon lacivert blazer ceket ile kombin edildiğinde harika bir uyum oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra lacivert blazer cekete açık bej rengi pantolonlarda şık kombin seçenekleri arasındadır. Daha canlı kombinler için kırmızı, yeşil, sarı ve turuncu gibi pantolon renkleri tercih edilebilir.

Blazer Ceket İle Nasıl Bir Gömlek Tercih Edilmelidir?

Klasik bir seçim olan lacivert blazer cekete çok fazla yakışan gömlek rengi beyaz ve mavi olmaktadır. Ayrıca mavi ve beyaz renkten oluşan ince çizgili ya da potikare desene sahip gömlekler de tercih edilebilir. Siyah blazer ceketler için gömlek rengi tercihinde çok fazla alternatif bulunmaktadır. Gümüş, lila, pembe, mavi ve beyaz renkleri gibi birçok renk siyah blazer ile müthiş uyum sağlamaktadır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.