Erkek Bere & Şapka

 

Erkekler için şık kombinler yapmanın yanı sıra bu kombinlerle kullanılacak aksesuarlar da oldukça önemlidir. Erkekler için kullanılabilecek birçok aksesuar bulunmaktadır. Bunlar saat, şapka, bere, atkı, erkek kolye, kravat veya papyon gibi ürünlerdir.

 

Bere & Şapka Modelleri

 Kış aylarının ve soğuk havaların gelmesiyle şapka ve bereler çok tercih edilir. Özellikle kulakları sıcak tutmasıyla tercih edilen bereler soğuk havaların kurtarıcı parçalarından biri olmuştur. Hem sıcak tutması hem de şıklık kazandırması sebebiyle erkekler için şapka ve bereler çok tercih edilmektedir.

 

 Bere ve Şapka Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 - Erkek şapka ve bere modelleri arasında birçok çeşit bulunmaktadır. Fakat göründüğü zaman güzel gözüken bere ve şapkalar giyildiği zaman hoş durmayabilir. Bu sebeple bere ve şapka alırken yüz tipine uygun alınmalıdır.

 - Oval yüzlü beyler için genellikle her tip şapka ve bereler uygundur.

 - Yuvarlak yüzlü erkekler için ise dar şapkalar tercih edilmelidir. Bu tarz şapkalar yüzün daha uzun gözükmesini sağlayacaktır. Bunun dışında fötr şapkalarda kullanılabilir.

 - Alın kısmı daha geniş olan beyler ise daha dar ve kulakları göstermeyen şapkalar tercih etmelilerdir.

 - Kare yüz şekline sahip erkekler şapkanın tepesi uzun olan modeller tercih edebilirler. Bu sayede yüz kısmı daha uzun gözükme şansına sahiptir. Ayrıca alın kısmını çok kapatmayan bereler tercih edilmesi de oldukça önemlidir.

 - Alnı dar olan beyler ise kasketleri tercih edebilirler. Ayrıca ressam şapka modelleri veya klasik bereler kullanmaları uygun olacaktır.

 - Dikdörtgen yüze sahip erkeklerin uzun şapka kullanmaması gerekmektedir. Yüzün uzunluğunu kesecek şapkalar kullanılmalıdır. Bunlardan birisi kasket şapkalardır.

 - Dar ve kısa alınlı beylerin seçmesi gereken şapka veya bere tipi ise alnı kapatmayacak modellerdir. Hatta saçlarının ön kısımları biraz gözükmelidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.