Doğru Kesim Doğru Pantolon

05 Aralık 2017
Doğru Kesim Doğru Pantolon

Konumuz pantolon olduğuna göre tüm ince detayların üzerinde durulabilinir. Erkek giyim sektöründe bu kategorinin altında da bir çok başlık ön plana çıkmakta, asıl soru hangi kesim ve tarz pantolon bizim için uygundur? Sorusunun açıklamasını da burada yapmaya çalışacağız.
Öncelikle bel kesimlerine değinecek olur isek; pantolonları üç başlık altında toplayabiliriz. Yüksek bel- Normal kesim ve Düşük bel pantolon olmak üzere ayırdığımız başlıkları açacak olur isek; En çok tercih edilen bu üç kesim dolabınızda çok kullanışlı parçalar olarak yer edinip birçok kombinasyonunuzda kullanabileceğiniz erkek moda sektörünün ürünlerindendirler. Ama yine de seçeceğiniz pantolon tarzınıza ve bedeninize göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Yüksek bel pantolon; Kullanımı açısından eski okul seksenler, vintage kombinasyonlarda kullanılan bu tarz günümüz ve yakın gelecekteki en çok kullanım gören ve tercih edilen pantolon çeşitleri olmaktadırlar. Özellikle pliseli olanlar siz şık beylerin dikkatini çekerken kombinleme açısından daha çok gömlekler, oversize kesim ürünler, aklet ve pantolon askıalrı ile uyum içine girmektedirler.
Normal kesim pantolonlar; En çok talep gören pantolonlar olması ile birlikte her yaşın sorunsuz şekilde kombinleyip kullanabileceği özelliğe sahip nadir parçalardandır. Bu yüzden her erkeğin dolabında sahip olması gereken ürünlerdir.
Son olarak Düşük bel pantolonlar; Özellikle genç kesime hitap eden bu kategori son zamanların en çok dikkat çeken ürünü arasında yerini almaktadır fakat günümüz trendy daha çok geniş kesime doğru yönelmektedir. Özelikle kot pantolonlarda görülen bükesim slim-fit kesimin en çok yakıştığı pantolon türlerindendir. Genç yaş kombinleri için dolabınızda olabilecek parçalardır.
Bu başlığın bilgilerini sunduktan sonra şimdi pantolonda önemli olan ikinci kısıma ‘paça şekilleri’ ne geçebiliriz. Özellikle moda sektörüne öncülük eden en önemli alan yine eski moda algısı olduğu için üretilen her ürün günümüze uyarlanmış modernize sunumlar halinde karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden pantolon parçaları hakkında verilecek detaylar sizin bacak uzunluğu ve şeklinizle de orantılıdır.
Şimdi vereceğimiz bilgiler paça kullanımı hakkında olup hangi pantolonlarla kullanılıp kullanılmayacağı detaylarına ulaşabilirsiniz.
Paça Katlı olarak
- Herhangi bir geniş paça pantolon
- Duble pileli pantolonlarda
- Yüksek bel pantolonlarda
- Uzun paça pantolonlarda
Paça katlanmayan olarak
-Normal bel düz pantolonlarda 
-Kısa paça pantolonlarda
Her ikisi için geçerli olan 
- Tek pliseli pantolonlarda 
Tüm bu bilgi ve detayların ışığında doğru pantolon ile karar vermeniz daha kolay olacağına inanıyoruz. Tüm bu süreçte sizinle birlikte olmaya devam edeceğiz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.