Dış Giyim

 

İnsanların soğuktan korunmak için giyindiği giyim türüne dış giyim denir. Kış aylarının en kilit parçasını dış giyim oluşturur. Dış giyimde tercih edilen renk tüm kombini etkiler.

 

Kaban Seçimi

 

 Soğuk günlerde sıcak tutacak uzun bir kaban doğru tercih olacaktır. Dış giyimin en gösterişli halidir. Uzun kabanlarda altından gözükecek pantolon ve eteklerin kullanımı önemlidir. Uzun kabanın altına bol paça giymek boyu kısa gösterecektir. Bu nedenle dar paçalı pantolonlarla kombinlemek daha doğrudur.

 Etek seçiminde ise uzun etekler kabanın boyunu geçmemelidir. Aynı zamanda kısa eteklerle ve uzun çizmelerle de kombin yapılabilir. Minimal kombinleri gri uzun bir mont ile tamamlamak mümkün. Daha çok spor veya sade giyinenler için düz kesim idealdir.

 Klasik olanlar ise gardırobun vazgeçilmez unsurudur. Siyah, kahve tonlarında bir seçimle zarif bir görüntü elde edilebilir. Süet kumaşa sahip olanlar ise son zamanların modasıdır. Şık, bohem bir hava katarken aynı zamanda kullanışlıdırlar.

 

Dış Giyimde Aksesuar Kullanımı

 

 Kış aylarında kombin yaparken aksesuarların da önemi vardır. Rengarenk bere ve şallarla aynı palto farklı kombinlerde kullanılabilir. Broşlarla montlara bambaşka bir hava verilebilir. Ayrıca kullanılan ayakkabı ile farklı şekillerde kullanılabilir. Spor bir ayakkabı ile spor bir görünüm elde edilebilir. Topuklu bir ayakkabıyla da şık bir görünüme kavuşulabilir.

 Rengarenk imitasyon kürk detayları ile zarif bir görüntü elde edilebilir. Kürkler doğru kullanıldıklarında kombinleri zenginleştiren parçalardır. Günlük bir kombin bile kürk ile zenginleştirilebilir.

 Trenç Kot Seçimi Trenç kot giyim sektöründe önemli bir parçadır. Zamansız bir kulanım ve zahmetsiz bir şıklık sunarlar. Gardropların vazgeçilmez unsurudur. Bahar ve kış aylarında zarafetin simgesidir.

 Modanın sürekli değişmesi trenç kotlarda birden fazla seçeneği getirdi. Kısa, uzun, kemerli, düğmeli birçok çeşidi bulunmaktadır. Fakat bu parçaları kombinlerken vücut tipi dikkate alınmalıdır.

 

 Kısa olanlar kısa boylu kadınlar tarafından tercih edilebilir. Aynı boyda veya daha kısa bir etekle kombinlenebilir. Uzun olanlar ise diz boyu etekler ile kobinlenebilir. Uzun boylu kadınlar uzun çizmeler ile kombinleyebilirler. Ayrıca dar bir pantolonla da şık bir görünüm elde edilebilir. Kullanım alanlarına göre değişen paltoların ortak yanı kışın sıcak tutmalarıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.