Damatlık Takım Elbise Modelleri

09 Mart 2020
Damatlık Takım Elbise Modelleri

Yeni sezonun ışığında damatlık takım elbise modelleri arasında seçim yapmakta zorlanacaksın...

Damatlık deyip geçme, şıklığını etkileyecek onlarca değişkene sahip bir noktadasın. Rengi, kumaşı, modeli, ceket ve gömlek yakası, aksesuarları, ayakkabıları derken pek çok detay bütünde damat şıklığına ulaşmanı sağlayacak. Bunun için bolca araştırmalı; düğün konseptine, zevkine ve beden ölçülerine uygun damatlık takım elbise modellerine bakmalısın.

Damatlık Modelleri

Erkek stilinin en özel parçası damatlık takım elbise modelleri, farklı formlarda karşımıza çıkıyor. Düğün ya da nikah davetlerinde en az gelin kadar şık olabilmek adına, sana en çok yakışan modele karar vermen gerekiyor.

Resmi davetlerde de giyilen smokinler, damat adaylarının ilk tercihi oluyor. Kendi özel düğmeli smokin gömleği, saten bel kuşağı, saten şerit detaylı ceket ve pantolonu ile oldukça şık bir stile bürünebilirsin. Smokin tercih edeceksen mono yaka, sivri yaka, şal yaka modellerinin ince, desenli ya da slim fit olanlarına göz gezdirebilirsin. Bunun yanı sıra daha sade bir tören düzenlenleyecek olanlar, damatlık takım elbise modellerine bakabilirler. Onlarca renk seçeneğine sahip olan bu kategoride, tek renk takım yapabileceğin gibi iki rengi de birleştirebilirsin. Mesela baştan aşağı bordo damatlık takım elbise modelinin senin için ağır olacağını düşünüyorsan, bordoyu sadece cekette kullanabilirsin. Lacivert, gri, siyah, mavi, beyaz, ekru, yeşil de damatlık takım elbise modelleri arasında kendine yer bulan renklerdendir.

Damatlık Takım Elbise Seçimi

Peki, damatlık takım elbise seçerken nelere dikkat etmelisin? Elbette gelin adayı kadar fazla seçenekle karşılaşmayacaksın. Ancak yine de vaktini verimli kullanarak o sezon çıkan tüm damatlık modellerine bir bakmanı öneririm. Bunlar arasından kriterlerine uyan parçaları üzerinde deneyerek görüp son kararını verebilirsin. Bu seçiminde kişiliğin, düğün konseptin, proporsiyonun, takımım kalitesi, zevkin ve hangi mevsimde evleniyor oluşun etkili olmalıdır.

Çok büyük, gösteriş ve ihtişam içinde bir düğün daveti vermeyeceksen; smokin yerine damatlık takım elbise modellerinden birini seçebilirsin. Hem böylece biraz daha rahat etmiş olursun. Damatlığının kaliteli bir kumaşa ve dikişe sahip olmasının yanı sıra, vücuduna tam oturmasına da özen göster. Ayrıca damatlıkla birlikte şıklığını tamamlayacak olan akseuarlarını da göz ardı etmemelisin.

Damatlık Takım Elbise ile Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

Eğer smokin giyeceksen papyon dışında bir seçeneğe sahip değilsin. Ancak damatlık takım elbise modellerinden giyineceksen kravat ya da papyon ikilisinden birini kullanabilirsin. Papyon tercihinde ceketin klapası (yakası) ile papyonun orantılı bir büyüklükte olması şart. Kravatta da aşırı kalın ya da ince modellerden uzak durmalısın. Renk seçimlerini ise elbette takımın genelini düşünerek yapmalısın. Yeleksiz takımlarda bel kuşağı takabilir, yelek kullanmayacaksan takımın kadar şık bir kemer edinmelisin. Yaka mendilinin ve kol düğmelerinin de damatlığının ağırlığına, tarzına ve rengine uygun modellerde olmasına önem vermen gerekiyor. Ceket cebinde mendil kullanırkan yaka iğnesi takılmasını ise tavsiye etmiyorum. Göz yormamak adına bu ikiliden sadece birini kullanmanı öneririm. Peki, damatlık aksesuarları tamam, ayakkabı olarak ne tercih edeceksin? Elbette damatlık altna seçmiş olduğun ayakkabının en az takımın kadar şık ve temiz olması önemlidir. Spor tarza yakın modeller, tüm damatlığın havasını bozar, bu noktaya dikkat etmelisin.

Takım Elbise Fiyatları

İçerisinde hem rahat edebileceğin hem de şık görünebileceğin bir damatlık modeli, kalitesine göre farklı fiyatlarda karşına çıkabilir. Zamansız bir şıklık kazandıran bu parçaların fiyat aralıkları; birinci sınıf kumaş kullanımına, aksesuarların kalitesine, sezon ürünü olup olmamasına bağlı olarak değişebilmektedir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.