Damatlık Modellerinde Sizde Wessi'yi Tercih Edin Öne Çıkan Siz Olun

05 Şubat 2019
Damatlık Modellerinde Sizde Wessi'yi Tercih Edin Öne Çıkan Siz Olun

            Evlilik bir insanın yaşamındaki önemli dönüm noktalarından birisidir. Bu özel günde damatlar da artık gelinler kadar şık. Her zevke ve düğün konseptine göre bir damatlık modeli bulmak mümkün. Damatlık denilince akla gelen koyu renkler günümüzde yerini daha geniş renk seçeneklerine bırakmış durumda. Yelekli, kruvaze, smokin gibi farklı kesimlerde damatlıklar mevcuttur. Artık damatlar da gelinler kadar şık olmayı hak ediyorlar. Damatlık seçimi de en az gelinlik seçimi kadar önemlidir. Ayrıca günümüzde farklı bütçelere göre damatlık da bulunabilir.

 

 Damatlık Seçimi Nasıl Olmalı?

 

            Damatlık seçiminde ilk kriter mevsimdir. Giyilecek kıyafetin kumaşı mevsime göre belirlenir. Soğuk havalarda kalın, sıcak mevsimlerde ise ince kumaştan dikilen damatlıklar tercih edilebilir. Kış mevsiminde bordo, lacivert, siyah, gri tonlar kullanılabilir. Yaz mevsiminde ise beyaz, bej, sütlü kahve daha uygun olur. Son yıllarda düğünlerde bir konsept belirlemek gelenek haline gelmiştir. Seçilecek damatlık da düğünün diğer öğelerine uygun olmalıdır. Örneğin bir kır düğününde açık renkli damatlıklar tercih edilebilir. Salon düğünlerinde ise daha klasik modellerden faydalanmak mümkündür. Modern ya da klasik çizgiler de ayrım yaratan unsurlar arasındadır.

 

 Tam Uyum Önemli

 

            Damatlığın yakışması için gerekli olan en önemli kriter ise vücuda tam uyum sağlamasıdır. Bol damatlıklar nasıl güzel durmayacaksa, gereğinden daha dar olanlar hareket kısıtlaması getirir. Ayrıca dar damatlıklar da kötü bir görüntü ortaya çıkar. Kusursuz görüntüye ulaşmak için damatlığın beden ölçüleriyle tam uyum sağlaması gerekir. Smokin giyilecekse daha da dikkatli olmak gerekir. Bu kıyafetin seçimi birçok damatlığa göre daha zordur.

 

 Gelinlikle Aynı Tarz

 

            Damatlık ve gelinliğin de birbiri ile aynı çizgide olması gerekir. Çok şatafatlı bir gelinliğin yanında sade damatlık tercih edilmemelidir. Tarzlar mümkün olduğu kadar birbiri ile yakın olmalıdır. Mesela balık kesim bir gelinlik yanında silim-fit görüntüdeki damatlık daha çok yakışır. Evleneceği gün elbette bütün erkekler en şıkın kendileri olmasını ister. Gömleğinde, kuşağına, yeleğinden, ceketine kadar bütün parçaların özenle tamamlanması lazımdır. Doğru seçilmiş damatlık herkesi kendisine hayran bıraktırır. Gelinin yanından yürürken muhteşem bir birliktelik ortaya çıkar.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.