Damatlık Elbise Seçiminde Bilinmesi Gereken 3 Püf Nokta | Wessi.com

03 Aralık 2018
Damatlık Elbise Seçiminde Bilinmesi Gereken 3 Püf Nokta | Wessi.com

Düğün hazırlıklarının bir parçası olan damatlık seçimi, zor bir durumdur. Kimi zaman hangi damatlığın üzerinizde daha iyi duracağına bir karar veremezken, hızla yaklaşan düğün günü sizi daha da telaşa sevk eder. Bu konudaki bazı küçük püf noktalarını bilirseniz, konuya daha bilinçli yaklaşıp, birbirinden şık damatlık elbiseler arasından hangisini seçmeniz gerektiğine hemen karar verebilirsiniz.

Damatlık Takımlar Mutlaka Siyah Mı Olmalı?

Genel olarak damatlık seçiminde, en klasik renk olan siyah tercih ediliyor. Siyah, bu konuda fazla riske girmek istemeyenler için ideal bir seçim olacaktır. Yani herkes tarafından yıllardan bu yana kabul gören siyah bir damatlık takımı seçmek, sizi düğün gününde gereksiz endişelere sevk etmeyecektir. Ancak bu konuda çizginin dışına çıkmak istiyorsanız, elbette damatlıkların tek renginin siyah olmadığını bilmeniz gerekli. Örneğin, şık bir lacivert takım bu konuda ideal bir alternatif olabilir. Bununla birlikte gri renk ve füme de damatlık seçiminde sizi farklı ve şık gösterecek bir seçenek olarak kullanılabilir.

Damatlık Modeline Karar Vermek

Bir damatlığın modeline karar vermek, rengini belirlemekten daha zor gelebilir. Hatta istediğiniz renk ve modeli aynı üründe birleştirmek, daha da endişe verici gelebiliyor. Bunun için endişeye yer vermeden, seçebileceğiniz oldukça şık damatlık modelleri var. Eğer düğününüzde klasikten şaşamamak niyetindeyseniz bir smokin tam sizin için bir seçenek olabilir. Bununla beraber farklı bir tarz için ceketinin altında yeleği olan takım elbise modellerini de seçebilirsiniz. Ceket modelinde daha etkili bir şeyler isteyenler de kruvaze ceketli takım elbiseleri tercih edebilir.

Damatlık Seçiminde Düğün Mekanının Önemi

Damatlık elbiseniz için karar verirken, bunda düğününüzü hangi mekanda yapacağınızı da hesaba katmanız önemlidir. Örneğin düğün için oldukça lüks ve şık bir oteli tercih etmişseniz, bu durumda bir smokin giymeniz en doğrusu olacaktır. Ancak bahar veya yaz aylarında açık havada bir kır düğünü planlıyorsanız, bunun için daha spor görünümlü bir damatlık seçmenizde hiçbir sakınca yok. Hatta bu seçim sizi düğününüzde çok daha şık gösterecektir. Damatlık seçerken bu detayları mutlaka göz önüne almanız tavsiye edilir.

Sizler için önerdiğimiz tüm damatlıklara https://www.wessi.com/damatlik-smokin-modelleri kategorisinden ulaşabilir, sizin için en uygun damatlığı hemen satın alabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.