Ceketiniz Pantolonunuzla Ne Kadar Uyumlu? | Wessi

08 Ocak 2020
Ceketiniz Pantolonunuzla Ne Kadar Uyumlu? | Wessi

Erkek giyim modasının iki yapı taşını oluşturan ceket ve pantolonlar, belli bir uyum içerisinde kombinlendiğinde size istediğiniz şıklığı verir. 2020 erkek modasının trendleri ışığında ceket pantolon uyumunun nasıl sağlanacağını birlikte inceleyelim.

Girdiğiniz her ortamda farkınızı hissettirmek, etrafınıza özgüvenli, şık ve dikkat çekici bir görünüm sunmak ancak stil sahibi olmakla mümkün olur. Yaşınız, iş yaşamınız, bulunduğunuz mekanlar, vücut proporsiyonunuz göz önünde bulundurularak yaşamınıza adapte ettiğiniz bir stil ile akılda kalıcı özgün erkek kombinleri meydana getirebilirsiniz. Bunun için önce kendinizi tanımalı, sonra da erkek giyim modasının olmazsa olmazlarını öğrenmelisiniz.

DOĞRU CEKET - PANTOLON SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Stil sahibi bir erkek, ilk etapta kendisi için uygun olan ceket ve pantolunu bulmalıdır. Günümüzde erkek giyimi alanında o kadar çok seçenek mevcut ki; istediğiniz her tarzda, renkte ve modelde bu parçaları bulmanız mümkün. Sizi asıl zorlayacak konu, dolabınızda yer alan ceket ve pantolonlarınızı nasıl bir kombinde buluşturacağınız olabilir. Onu da bu yazıyı okuduktan sonra aşmış olacaksınız!

Doğru erkek giyim kombini yapmak için ilk olarak o gün gideceğiniz yeri düşünün. Öyle ya çok şık bir restoranda iş yemeğiniz varsa ona göre, bol koşuşturmacalı bir planınız varsa ona göre giyinmelisiniz. Günlük plan sonrası bulunacağınız konumu kesinleştirdikten sonra elbette hava durumunu da dikkate elmakta fayda var. Bu durumda havanın serin ya da sıcak olmasına karşı ceket ve pantolonunuzu önce kumaşta, sonra da model uyumunda bir araya getireceksiniz. Unutmayın yazlık keten kumaşa sahip bir pantolonu, kışlık yünlü bir ceket ile giymeniz sizi stil sahibi bir bey olmaktan çok uzaklara götürür...

Ya da şık bir smokin takımın ceketini, günlük akış içerisinde sıradan bir jean üzerine tercih etmeniz; hem absürd duracak hem de dolabınızın belki de en şık parçasını hakkını veremeden kullanmış olacaksınız. Tıpkı kadın modasında olduğu gibi erkekler de kombin yaparken gündüz ve gece farkına dikkat etmeli, kombin parçalarını buna göre seçmelidir.

Özellikle son yıllarda blazer ve jean pantolon uyumu, erkek modasında ön plana çıkıyor. Tabii ki bu uyum için belli başlı noktaları göz önünde bulundurmak gerek. Kombininizde kullanacağınız jean pantolonun rengi, kesimi, paça boyu ve en önemlisi kumaş kalitesi sizi şıklığa götüren en önemli detay olacak. Bunların yanı sıra ayakkabı, gömlek ve aksesuar seçimi de bu parçalarınızı tamamlayıp destekleyen bir stil sağlamalı. Aksi halde fark yaratacak bir görünüme sahip olmaktan uzak bir şekilde, sıradan bir kombinin ötesine geçemeyeceksiniz.

ERKEK GİYİMİNDE RENK UYUMU

Uyumlu bir renk kombinasyonunun meydana getirdiği kombin, şıklık yarışında her zaman öndedir. Kişinin ten rengine uygun olarak benimsemiş olduğu tonların yanı sıra, seçilen ceket ve pantolonun da birbirini tamamlayan renklerde olması muhteşem bir etki yaratır. Kombinlerinizin tüm parçalarını uyumlu bir renk ahengi içerisinde bir araya getirmek için gelin birlikte ipuçlarına bakalım.

Eğer renk seçiminde çok cesur adımlar atacak noktada değilseniz, ceket ve pantolon uyumunuzu temel tonlar üzerinden sağlamakla işe başlayabilirsiniz. Siyah-beyaz, lacivert-krem rengi, haki-bej-kahverengi, gri-siyah-bordo, mavi-kahverengi gibi ceket pantolon kombinleriyle belli bir şıklık yakalayabilirsiniz. Elbette yukarıda bahsettiğimiz kumaş, tarz ve kesim özelliklerini dikkat alarak...

Temel renk ikilileri arasından yapacağınız kombinlerde hata riski az olur, ayrıca bu parçaları birbirleriyle değiştirerek farklı kombinler elde edebilecek olmanız da size avantaj sağlar. Renk uyumunda biraz daha cesaretli beylerse kırmızı-yeşil, mavi-turuncu kombinlerini, bu renklerin en uyumlu tonlarını bir araya getirerek giyebilir. Bunların haricinde pantolon rengini tamamlayacak ekose ya da farklı de bir ceket ile de harika ceket-pantolon uyumunu yakalayabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.