Blazer Ceket Kot Pantolon Kombinleri Erkek

08 Ekim 2019
Blazer Ceket Kot Pantolon Kombinleri Erkek

Blazer ceketler, 19.yüzyılın başlarında İngiliz kraliyet ordusu tarafından resmi askeri kıyafet olarak seçilmesi ile kullanımı yaygınlaşmaya başlanmıştır. En önemli özelliği cep kısımlarının üstünde arma bulunması ve metal düğmelere sahip olmasıdır. Bu iki özellik cekete spor görünüm kazandıran unsurlardır. Blazer ceketler görünüm olarak spor ceketler ile benzerlik gösterse de birbirlerinden farklılıkları vardır.

 

 Tek düğmeli veya iki düğmeli olabilen blazer ceketler kot pantolonlarla spor bir görünüm sağlarken klasik pantolonlarla şık bir kombin yapılabilir. Blazer ceket hem resmi hem de resmi olmayan günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu özelliği spor ceketlerde yakalamak mümkün değildir. Spor ceketler sadece resmi olmayan günlerde tercih edilebilir.

 

 Blazer Ceket Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

 

 Her ne kadar spor ceketler ile karıştırılsa da, Blazer ceket hem de klasik takım elbiselerden hem spor ceketlerden daha farklı bir kumaş çeşidine sahiptir.

 1- Şayak: Askeri üniformalarda da kullanılan bir kumaştır.

 2- Taranmış yün: Kolay bulunan bir kumaştır ancak ceketin ucuz görünmesine neden olabilir.

 3- Kaşmir: Oldukça yumuşak ve aynı zamanda pahalı bir kumaştır. Kaşmir kumaşından imal edilmiş Blazer ceketin altına kesinlikle kaşmir kumaşlı bir pantolon ile giyilmelidir. Bu şekilde tercih edildiğinde oldukça şık bir görünüm elde edilebilir. Ayrıca kaşmir kumaşı oldukça dayanıklı bir kumaştır.

 4- Pazen: Sık yün ve pamuktan meydana gelen bir kumaş türüdür.

 5- Fresk: Nadir bulunan pahalı bir kumaş çeşididir. Yündeki birden fazla iplikten meydana gelir. Düz dokumalar ile birlikte kullanılır. Yazın tercih edilmesi gereken kumaşlardan biridir çünkü oldukça ince bir astara sahiptir.

 

Hangi Gömlek Tercih Edilmelidir?

 

 Klasik bir ceket olan lacivert Blazer'a beyaz ve mavi renkte gömlekler oldukça yakışmaktadır. Bu iki renkten oluşan pötikare desenli veya ince çizgili gömlekler tercih edilebilir. Ayrıca siyah renkli Blazer ceket için oldukça fazla gömlek rengi seçeneği bulunmaktadır. Gümüş, mavi, lila, pembe, beyaz gibi pek çok renkte gömlek siyah Blazerlar ile uyumla tercih edilebilir.

 

Aksesuar Kullanımına Dikkat Edin

 

 Blazer ceketlerin düğmeleri görünüm açısından önemlidir. Ucuz ve basit görünen düğmeler tercih edilmemelidir. Armalı düğmeler çok güzel görünmektedir. Uygun renkte şal, desenli veya puantiyeli kravatlar ya da mendiller ceketlerle gönül rahatlığı ile kombin edilebilen aksesuarlardır.

 

 Kaşmir ceketlerde kaşmir kravat, yün ceketlerde ise yün kravat tercih edilebilir. Kaşmir ve yatay çizgili çoraplar da Blazer ceket kombinine şıklık katarken, kaşmirin rahatlığı ayakları dinlendirmektedir. Blazer ceket çeşitlerini ve pantolon kombinlerini incelemek için https://www.wessi.com/blazer-ceket internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.