Blazer Ceket

Blazer ceketler, her erkeğin gardırobunda bulunması gereken bir giyecektir. Doğru kombinlendiği taktirde, ortamlarda sahibine şıklık ve seçkinlik kazandırır. Ceketlerin daha şık ve doğru kullanımı için mutlaka vücuda uygun olması gerekir.

 Entellektüel bir görünüşün yanında renkli pantolon ile kombinlendiği taktirde spor bir tarzda da kullanılabilir. Farklı pantolon, gömlek ve kravatla değişik tarzda kombinlenen, hem şık hem de spor tarzda kullanılan blazer ceket her dönem kendi modasını korumaktadır.

 Blazer Ceket Kombini

 Gidilen bütün ortamlarda kullanılabilen bir giysi modeli olan blazer ceket kullanırken önemli husus, tercih edilen pantolonun vücuda tam olarak oturmasıdır. Kot pantolon ile birlikte giyilirse pantolon dar paça olmalıdır. Yünlü bir kumaş pantolon ile kombine edilirse, dökümlü kesim pantolon tercih edilmeli. Duble paça pantolon da blazer ceketlerle kombinlenebilmektedir.

 Renk olarak lacivert ve siyah gibi koyu renk pantolonlara ise füme blazer ceketler uyumlu olur.

 Blazer ceketlerin içine giyilen gömleklerde lacivert ve beyaz renkler daha hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Ama iki renkli gömleklerde gayet güzel kombinler oluşturmaktadır. Kareli çizgili, yakası ya da manşetleri farklı renkte olan gömleklerde uyumlu olur. Siyah blazer ceketlerin içine gri, füme, beyaz, lila ve açık pembe tonları tercih edilmelidir.

 Blazer Ceketlerle Aksesuar Kullanımı

 Blazer ceketlerin düğmeleri görünüş açısından önemlidir. Ucuz ve basit düğmeler tercih edilmemelidir. Armalı düğmeler de blazer ceketlerle güzel görünmektedir. Şal desenli ve puantiyeli kravat ve mendiller ceketlerle gönül rahatlığı ile kombinlenebilir.

 Kaşmir ceketlerle kaşmir kravat, yün ceketlerle yün kravat tercih edilmelidir. Ceketlerle kullanılan kravat ve mendil aksesuarların kesinlikle uyumlu renkte tercih edilmelidir. Giyilen çoraplar da kesinlikle cekete uygun seçilmelidir. Kaşmir ve yatay çizgili çoraplar kombine şıklık katarken, kaşmir rahatlığı ayakları dinlendirir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.