Açık Mavi Takım Elbise Kombinleri Nasıl Yapılır?

04 Mayıs 2020
Açık Mavi Takım Elbise Kombinleri Nasıl Yapılır?

Takım elbise renkleri arasında en sık karşımıza çıkan renklerden birisi de mavi. Mavinin onlarca tonunu erkek modasında rahatlıkla görebiliriz. Peki açık mavide durum ne? Açık mavi takım elbise kombinleri ve stil ipuçlarını incelemeyi unutma...

Erkek stilinde en çok kullanılan renklerinden biri olan maviyi, hem günlük ve sportif kombinlerde hem de şık takım elbise kombinlerinde görüyoruz. Bunların dışında mavinin koyu ve açık olmak üzere onlarca farklı tonu var. Bu kadar zengin bir stil seçeneği sunan renk, kombin yapmada da erkeklere büyük kolaylıkla sağlıyor. Bugün, yazımda hem mavinin sembolize ettiklerinden hem de açık mavi takım elbise kombinlerinin nasıl yapılacağından bahsedeceğim.

Mavi Renk Erkek Giyimde Neyi İfade Eder?

Sakinliğin, dinginliğin rengi olan mavi gökyüzü ve denizin rengidir. Bu anlamda insanlara sonsuz bir huzur ve rahatlık verir. Psikolojik olarak rahatlatan bir renktir. Erkek stilinde de sık kullanılan maviyi hem gömlek ve takım elbiseler de hem de kazak ve pantolon modellerinde görüyoruz. Koyu mavi olarak adlandırdığımız lacivert, daha ciddi ve otoriter bir renk olarak bilinir. Bu sebepler onlarca lacivert takım elbise modeli görebilirsin. Açık mavi ise fresh ve huzur veren bir renk olarak sportif kombinlerde de takım elbiselerde de kullanılır. Açık mavi takım elbise, spor bir renk ciddi bir takım eşleşmesinde kafanı karıştırabilir. Şimdi, bu renk takım elbiseleri ne zaman, nerede ve nasıl kullanabileceğinden bahsedeceğim.

Açık Mavi Takım Elbise Modelleri

Erkeklere cool ve şık bir hava katan açık mavi takım elbiseler, öncelikle nerelerde giyilebilir sorusunu cevaplandırarak başlayalım. Adı üzerinde, açık bir renk olduğu için elbette kış ve sonbahar mevsimlerinde çok da tercih edilen bir renk değildir. Yağmurun, çamurun şıklığına gölge düşürmesindense, açık mavi takım elbise modellerini daha çok güneşin kendini hissettirdiği, sıcak yaz ve ilkbahar aylarında kullanabilirsin.

Bu renk takım elbise modellerini sıcak ve ılık günlerde giyeceksen, kombin yaparken dikkat etmen gereken bir diğer nokta da tabii ki kumaş tercihin olmalı. Takım elbisenin içerisinde rahatsızlık hissetmemen, kötü kokular yaymaman için nefes alan doğal ve organik kumaşlardan seçimlerini yapabilirsin. Pamuklu, keten, koton, kanvas vb. kumaş türlerinden seni en çok rahat ettirecek kumaşta bir açık mavi takım elbiseyi dolabına katman, yıllar boyu vazgeçilmez bir parça edinmiş olman demektir.

Açık mavi takım elbise kombinlerinde, onlarca farklı renk kombin seçeneklerin mevcut. Soğuk ve aşırı koyu tonları bir yanda bırakırsak; açık mavi takım elbise içerisinde gömlek olarak beyaz, pudra, pembe, uçuk sarı, bej, kahverengi, nar çiçeği, mavi, gri, kiremit, hardal gibi onlarca rengi kullanabilirsin. Gömlek yerine yine aynı renklerde ya da farklı tonlarında basic t-shirler giyerek kombinin sporlaştırabilirsin. Kravat pek bu tarz kombinlerde tercih edilmese de cep mendili, yaka çiçeği ya da broşu gibi tasarımsal olarak öne çıkan renkli ve desenli parçalarla kombininin havasını yükseltebilirsin.

Damatlık olarak da hem ülkemizdeki ünlü isimlerde hem de yabancı medyada rastladığımız açık mavi takım elbiseler, genellikle kumsalda ya da kırlarda evlenen beylerin tercihi oluyor. İster damat ol istersen davetli, açık mavi takım elbiseleri giyinirken ayakkabı modelinde de şık ama aynı zamanda klasikten uzak spor modeller seçmeyi unutma. Makosenler, loafer modeller rahatlıkla tercih edebilirsin. Beyaz spor ayakkabılar ya da oxford tasarımlar da bu takımların altında kullanılabilir modellerdendir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.